Incendiu violent la Galați. Un depozit de gunoaie a luat foc din cauza caniculei

×
Publicitate

Un incendiu puternic a izbucnit duminică la un depozit de gunoaie, aflat la doar câțiva kilometri de Galați.  

Flăcările au mistuit rapid o suprafață de aproximativ 1.000 metri pătrați. Pompierii au intervenit în scurt timp și au reușit să împiedice focul să se extindă.

Cel mai probabil, deșeurile s-au aprins din cauza temperaturilor ridicate din ultimele zile.

Administratorii au declarat însă că vor face verificări suplimentare pentru a stabili dacă au existat și alți factori care au favorizat declanșarea incendiului. 

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Duminica neagră: mai mulți tineri s-au înecat la scăldat. În Neamț, un băiat de 15 ani a pierit sub privirile fraților săi

O altă avertizare meteo - de caniculă - a colorat încă de duminică harta țării în galben și portocaliu.  

O furtună de aproape o oră a făcut prăpăd în Harghita. Un râu a ieșit din matcă

O furtună care a durat aproape o oră a creat numeroase probleme în județul Harghita.  

Un tânăr a supraviețuit după ce a căzut cu motocicleta într-o râpă din Munții Rarău

Intervenţie dificilă în Munții Rarău. Un motociclist de 22 de ani a pierdut controlul direcţiei şi a căzut într-o râpă adâncă de 15 metri.  

Recomandări
SURSE: Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie

Președintele Nicușor Dan va face o nouă desemnare de premier la începutul lunii septembrie, fără să mai organizeze consultări politice oficiale cu partidele, au precizat pentru Știrile Pro TV surse apropiate de Palatul Cotroceni.

Planul pentru cel mai negru scenariu la Cernavodă. Autoritățile vor să aducă apă cu cisterna dacă Dunărea scade la un metru

Guvernul anunță noi măsuri pe Dunăre prin care să asigure în viitor suficientă apă pentru răcirea reactoarelor centralei de la Cernavodă.

Cel mai în vârstă monarh din Europa, Regele Harald al Norvegiei, a decedat la vârsta de 89 de ani

Regele Harald al V-lea al Norvegiei, care a plecat în exil în Statele Unite încă din copilărie, în timpul ocupației naziste a țării sale natale, a murit la vârsta de 89 de ani.