Fetiţa ucisă în Dâmboviţa. Primarul comunei: ”Se vede trântită pe bancheta din dreapta”

×
Publicitate

Primarul comunei Gura Șuții, Dinu Constantin, a declarat luni că pe camerele de luat vederi ale primăriei localității se vede momentul în care Mihaela, fetița de 11 ani răpită și ucisă, trece prin fața casei sale după ce a intrat într-o mașină.

În opinia edilului, se pare că cel care a comis această faptă îngrozitoare nu ar fi avut complici.

De asemenea, primarul Constantin spune că în imaginile filmate de camerele primăriei comunei se vede clar că fetița era ”trântită” pe bancheta autoturismului.

Noi am urmărit toate camerele de luat vederi și din toate investigațiile făcute de către criminaliști nu s-a dovedit că cineva ar fi fost în preajma fetiței atunci, în momentul .. Chiar nu a fost nimeni. Când ea a ieșit de pe străduța aceea în strada principală ... sunt străzi foarte frecventate, cât de cât, dar la ora aceea nu a fost nimeni. Probabil că a înfășcat-o, a plecat și atât a durat. Și a trecut prin fața porții micuței.

Și așa cum ați văzut și din camerele de luat vederi, la camera de la primărie se vede cum era cu îmbrăcăminte, cu pantalonașul roz, cu hanoracul gri, se vede trântită pe bancheta din dreapta.” - a spus primarul comunei Gura Șuții.

Răpită când mai avea doar 300 m până acasă

 

Mihaela a plecat de la şcoala din comună Gura Şuţii vineri după-amiază. Este fetiţa cu pantaloni roz care apare în imaginile înregistrate de camera amplasată pe clădirea şcolii.

Ulterior, copila a fost filmată de o altă cameră, când mai avea doar 300 de metri până acasă. Avea să fie ultima dovada că era în viaţă.

Trupul Mihaelei a fost găsit după 2 zile, duminică, cu ajutorul elicopterului care a survolat o porţiune de pădure din Produleşti - localitate aflată la nici şapte kilometri de Gura Şuţii. Potrivit celor care au ajuns acolo, fetiţa prezenta urme de violenţă pe corp.

Se pare că biata copilă ar fi fost răpită de un cetățean străin, dusă pe un câmp și omorâtă. Principalul suspect este un bărbat de 47 de ani din Olanda, susțin surse din anchetă.

Potrivit procurorilor, care încearcă să refacă acest puzzle înfiorător, copilă de 11 ani ar fi fost răpită de pe stradă, dusă pe un câmp, chinuită şi omorâtă. Totul s-ar fi întâmplat în nici jumătate de oră.


Dacă va fi prins, cel vinovat de moartea fetiţei risca să stea în spatele gratiilor până la 25 de ani.

Articol recomandat de sport.ro
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
La 42 de ani, frumoasa Ada Nechita a spus-o direct: "Nu sunt departe de handbal" | FOTO
Citește și...
Minune în seara de Înviere. Un copil de 6 ani, salvat de polițiști după ce a fost văzut pe pervazul ferestrei, în Vâlcea

Polițiștii rutieri din Râmnicu Vâlcea au salvat sâmbătă seară un copil de 6 ani care se afla nesupravegheat pe marginea unei ferestre la etajul I al unui bloc, anunță IPJ Vâlcea.

Vacanță atipică de Paște. Pârtiile încă sunt deschise la cota 2000. „Condiții impecabile”

Ouă roșii pe zăpadă imaculată - la asta au poftit romanii horârăţi să stea câteva zile la munte. 

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Recomandări
Discuțiile SUA-Iran continuă după două runde la Islamabad. Strâmtoarea Ormuz rămâne un obstacol în calea unui acord

Negocierile între SUA și Iran de la Islamabad, primele față în față, de la izbucnirea revoluției islamice, din 1979, ar putea continua până târziu în noapte și chiar să se prelungească și duminică, a declarat o sursă pakistaneză pentru CNN.

Românii au umplut stațiunile din Bulgaria, de Paște. „În România nu găsești așa ceva”

Peste 25.000 de români au bătut drumul până în Bulgaria pentru mirosul de mare și mesele pline. Spun că acolo găsesc prețuri și servicii mai bune decât în țară.

Poveștile călugărilor de la Mănăstirea Sihla. „Acolo îl simţi pe Dumnezeu. Nu afară”

Învierea Domnului este temelia credinței creștine, iar Paștele cea mai importantă dintre sărbătorile de peste an. ProTV transmite în această seară slujba de înviere de la Mănăstirea Antim.