Femeie căzută dintr-un autocar, în timpul mersului, la Botoșani. Cum a fost posibil

61968874

Poliţiştii din Botoşani au deschis un dosar penal pe numele unui şofer al unei firme de transport călători, după ce o femeie a căzut accidental dintr-un autocar condus de către acesta.

Potrivit purtătorului de cuvânt al Inspectoratului de Poliţie Judeţean Botoşani, Maria Carp, şoferul în vârstă de 64 de ani este cercetat pentru vătămare corporală.

Accidentul a avut loc duminică seară, la intrarea în municipiul Botoşani dinspre Suceava, victimă fiind o femeie în vârstă de 78 de ani, pasageră în autocarul care se întorcea dintr-o cursă de la Târgu Mureş.

Şoferul le-a spus poliţiştilor că a văzut victima căzută, în oglinda retrovizoare, şi nu îşi explică cum s-a deschis uşa din spate a mijlocului de transport. 

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
Fostul campion al României și-a scos la vânzare casa de lux! Cere 547.000 de euro
Fostul campion al României și-a scos la vânzare casa de lux! Cere 547.000 de euro
Citește și...
Analiză Eurostat: Rata accidentelor de muncă în România. Franța ocupă primul loc

În 2023, în UE au existat 2,82 milioane de accidente de muncă nemortale, care au dus la cel puțin patru zile calendaristice de absență de la locul de muncă, și 3.298 de accidente mortale la locul de muncă. 

Sancțiuni mai dure pentru românii care își deranjează vecinii. Amenzile pentru gălăgie s-ar putea dubla

Gândiți-vă de două ori înainte să dați muzica tare sau la ce oră folosiți bormașina. Proiectul de lege care dublează amenzile pentru tulburarea liniștii publice a trecut de Comisia Juridică a Camerei Deputaților.

Guvernul a cerut Metrorex să taie din cheltuieli înainte să scumpească biletele. „Să nu luăm tot de la oameni”

Ministerul Transporturilor vrea să amâne scumpirea unei călătorii cu metroul, de la 5 la 7 lei. Proiectul este în consultare publică, iar dacă nu apar contestații în 24 de ore, tarifele rămân neschimbate încă două luni.

Recomandări
Prima reacție a lui Nicușor Dan după ce PSD și AUR și-au depus moțiunea împotriva Guvernului Bolojan

Nicușor Dan a reacționat după ce PSD și AUR au depus moțiunea de cenzură împotriva guvernului Bolojan la Parlament. Președintele a declarat după Summitul Iniţiativei celor Trei Mări că acesta „era unul din scenariile la care ne aşteptam”.

Regele Charles, discurs istoric în fața Congresului american: „Legăturile dintre SUA și Marea Britanie sunt indestructibile”

Regele Charles al III-lea al Marii Britanii a declarat, marți, în fața Congresului american, că legăturile dintre Statele Unite și Regatul Unit sunt „neprețuite și eterne”, precum și „neprețuite și indestructibile”.

UE împarte bugetul pe următorii șapte ani. România ar putea primi peste 60 de miliarde de euro

Uniunea Europeană începe să își împartă banii pentru următorii șapte ani pentru fermieri, autostrăzi, apărare sau securitate.