Doi bulgari, arestati la Ploiesti. Cei doi venisera special in Romania sa fure bani de pe carduri

×
Publicitate

Cativa infractori bulgari au descoperit, se pare, "pomul laudat" in  bancomatele din Ploiesti!

Doi barbati, de 25 si 26 de ani, au fost prinsi de ofiterii de la Combaterea Crimei Organizate ca au montat, pe un ATM din centrul orasului, dispozitive care filmeaza codul PIN si copiaza datele de pe cardurile bancare.

Tinerii aveau asupra lor mai multe carduri, dar si bani si telefoane mobile.

Bunurile au fost confiscate, iar cei doi indivizi au fost arestati preventiv pentru 30 de zile.

In mai putin de doua saptamani, oamenii legii au prins 3 grupari de cetateni bulgari, veniti special in Romania sa fure bani de pe carduri.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
O femeie din Harghita este in stare grava la spital, dupa o cearta cu sotul sau. Barbatul a tras cu arma, la nervi

Disputa furtunoasa, cu urmari dramatice, intr-o familie din Harghita. O femeie de 60 de ani a fost impuscata in picior si a ajuns in stare grava la spital, dupa o cearta apriga cu sotul.

Sapte copii au ajuns la spital, dupa ce mama lor le-a gatit ciuperci culese din padure. O fetita a fost la un pas de moarte

Atentie la ciupercile culese din padure. Sapte copii si o femeie au ajuns vineri seara in stare grava la spitalul din Baia Mare, dupa ce au mancat asa ceva.

O femeie din Suceava a supravietuit miraculos dupa ce s-a rasturnat cu tractorul intr-o rapa. Medic: "S-a nascut a doua oara"

"Putem spune ca s-a nascut a doua oara", afirma medicii, in cazul unei femei de 36 de ani din judetul Suceava, care s-a prabusit intr-o rapa, cu tot cu tractorul pe care il conducea.
 

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.