Doi bărbați au murit după ce au căzut într-un canal de colectare a dejecțiilor, în Ialomița

62200927

Pompierii ialomițeni au intervenit, duminică după-amiază, pentru salvarea a trei bărbați ce căzuseră într-un canal de colectare a dejecțiilor, situat între municipiul Slobozia și orașul Amara. Doi dintre aceștia au murit.

Pentru salvarea celor trei bărbați la locul evenimentului s-au deplasat de urgență patru echipaje de salvatori din cadrul Detașamentului de pompieri Slobozia cu o autospecială de stingere cu apă și spumă, o autospecială de descarcerare, o autoscară și o autospecială de primă intervenție și comandă. În sprijinul acestora au acționat două echipaje ale Serviciului Județean de Ambulanță.

Unul dintre cei trei bărbați, în vârstă de aproximativ 34 de ani, a fost găsit conștient și cooperant. Acesta a fost monitorizat la fața locului, ulterior fiind transportat la Spitalul Județean de Urgență Slobozia pentru investigații suplimentare.

Din nefericire, pentru ceilalți doi bărbați, în vârstă de 38, respectiv 53 de ani, nu s-a mai putut face nimic. Aceștia au fost predați echipajelor medicale aflate la locul intervenției.

Cazul a rămas în cercetarea organelor abilitate.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Un șofer care circula cu 243 km/h a fost urmărit de poliție pe A1. Bărbatul avea în mașină doi copii

Un bărbat de 35 de ani a fost urmărit de poliție pe A1, pe sensul Deva-Sibiu, după ce a fost înregistrat de radar conducând cu o viteză de 243 km/h. Cu el în mașină se aflau și doi copii neasigurați.

Orașul care desființează sistemul centralizat de încălzire. Localnicii vor primi 4.000 de lei ca să își pună centrale

Autoritățile din Năvodari au anunțat că de la 1 octombrie va fi oprit sistemul centralizat de termoficare. Primarul Florin Chelaru a anunțat că localnicii cu venituri mici vor primi o finanțare de 4.000 de lei ca să își cumpere centrale sau boilere.

Tragedie cu o zi înainte de nuntă. Alexandra, o tânără însărcinată în opt luni, a murit la doar 24 de ani

O tânără de 24 de ani din Suceava, însărcinată în opt luni, a murit chiar cu o zi înainte de nuntă. În ciuda eforturilor medicilor, nici copilul nu a putut fi salvat.

Recomandări
Accident violent în județul Timiș: patru răniți. Autorul este un șofer fără permis, care consumase alcool și furase mașina

O urmărire ca-n filme s-a încheiat cu un accident violent în județul Timiș. Un bărbat de 27 de ani, băut și fără permis, care încerca să scape de polițiști, a lovit o mașină în care se aflau două tinere și a proiectat-o într-o terasă.

Vara lui 2026, un „iad climatic” în Europa. Caniculă, incendii și secetă: „Am avut un sentiment de apocalipsă”

Terase pustii, peisaje aride și o căldură sufocantă: vara lui 2026 rămâne cea în care schimbările climatice s-au impus brutal în viața europenilor, relatează AFP.

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus la țărm două fragmente de drone militare, care nu reprezentau un pericol

Furtuna din ultimele zile de pe mare a adus sâmbătă la țărm două fragmente de drone militare.