Declaratia ei poate decide soarta liderului MISA. Marturisirile fostei iubite a lui Bivolaru

×
Publicitate

Un fotomodel portughez, de origine romana, a devenit personajul cheie in procesul in care Instanta Suprema trebuie sa decida daca il trimite dupa gratii pe Gregorian Bivolaru.

Fosta iubita a liderului MISA, tanara sustine ca Bivolaru s-a folosit de ea si a pacalit-o sa munceasca pentru el, in Japonia.

Fata este asteptata la Inalta Curte de Casatie, ca sa povesteasca in detaliu ce i s-a intamplat, in perioada in care era minora si indragostita pana peste cap de Bivolaru.

Agnes Arabela Marques are acum 26 de ani si s-a stabilit in Portugalia. Dar isi aduce aminte tot ce-a patimit din cauza lui Gregorian Bivolaru, acum mai bine de 10 ani.

Agnes a devenit unul dintre martorii importanti ai acuzarii in procesul in care liderul spiritual al Miscarii de Integrare Spirituala in Absolut este judecat pentru relatii sexuale cu minore, perversiune sexuala, dar si trafic de persoane.

Asta dupa ce procurorii au sustinut ca Bivolaru si miscarea condusa de el ar fi exploatat fete, pe care le trimiteau la munca in Japonia, iar banii castigati ajungeau in conturile MISA.

De ani buni, Bivolaru are o noua identitate: Magnus Aurollson. Si este azilant politic in Suedia. Judecatorii suedezi incearca sa il supuna unui interogatoriu care sa fie folosit in apararea lui, in procesul de la Bucuresti.

Urmatorul termen al procesului este fixat pentru saptamana viitoare.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
Citește și...
O fată de 18 ani, elevă în practică la o fermă din Bihor, ar fi fost ucisă de un cioban. Individul este căutat de autorități

Crimă îngrozitoare în Bihor! O fată de 18 ani, elevă în practică, a fost ucisă și abandonat pe un câmp, iar polițiștii îl caută pe criminal inclusiv cu drone și un elicopter! Potrivit unor surse judiciare, individul ar fi un recidivist. 

O fetiță de nici 2 ani a căzut dintr-o mașină aflată în mers, în Sibiu, după ce a deschis portiera. Copilul nu era asigurat

O fetiţă de un an şi jumătate a fost rănită, vineri, după ce a deschis portiera maşinii în care se afla şi a căzut pe carosabil. Copila era aşezată într-un scaun special pentru copii, dar fără a avea cuplată centura de siguranţă.

Un bărbat din Giurgiu a sunat la 112 după ce a făcut o descoperire neașteptată în timp ce săpa în grădină

Un proiectil exploziv, de calibru 75 de milimetri, a fost descoperit, vineri, într-o gospodărie din localitatea Iepureşti, în timp ce proprietarul efectua lucrări agricole.

Recomandări
Cum arată administrația României în cifre. Cheltuielile cu personalul din sistemul public au urcat la 9,3% din PIB în 2024

Un raport al Guvernului analizează costurile aparatului public, capacitatea de colectare a taxelor, dependența unor primării de bugetul central și diferențele mari de performanță dintre instituții și regiuni.

Cum să vezi știrile de pe Știrile ProTV primele în Google. Ghid pentru setarea sursei preferate

O funcție nouă introdusă de Google îți permite să alegi ce surse de știri apar în fruntea rezultatelor de căutare.

Ploi torențiale în cea mai mare parte a țării. Județele sub Cod galben în weekend | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 8 mai, ora 12 – 10 mai, ora 10, care vizează cantități de apă moderate și instabilitate atmosferică în mai multe regiuni ale țării.