Dacă ai luat 10 la bac, ai bilet gratuit la Beach, Please! – cel mai mare festival de muzică din Europa

62535055

Beach, Please! lansează o inițiativă care pune educația în lumina reflectoarelor: elevii care iau nota 10 la examenul de Bacalaureat în sesiunea iunie–iulie 2025 vor primi un bilet gratuit la festival.

Iar cei care dețin deja un bilet vor beneficia de un upgrade la Golden Circle – zona cu vizibilitate premium, chiar în fața scenei principale.

Această campanie, derulată sub sloganul „Ai 10 la bac? Ai bilet la Beach, Please!”, își propune să recunoască și să recompenseze performanța academică într-un mod memorabil: cu acces la cea mai spectaculoasă experiență muzicală din Europa, cel mai bun mod de a sărbători trecerea cu brio a examenului maturității.

„Știm că în spatele unui 10 la BAC stau sute de ore de muncă, ambiție și renunțări. Vrem ca acești tineri să simtă că reușita lor contează – nu doar în ochii profesorilor sau ai părinților, ci și în comunitatea culturală și creativă care definește generația lor”, a declarat Selly, (Andrei Șelaru), co-fondator Beach, Please!

Beach, Please!
„Suntem o generație mai responsabilă decât pare”

Campania de susținere a educației vine în completarea unui mesaj puternic transmis de organizatori în ultimii ani: Beach, Please! este un spațiu de exprimare liberă, dar echilibrată, dedicat unei generații deseori înțelese greșit.

„Suntem o generație deseori judecată greșit. În realitate, tinerii de azi știu ce vor, muncesc pentru visurile lor și își asumă responsabilitatea pentru alegerile pe care le fac. Beach, Please! este despre ei – un loc în care se pot exprima liber, în siguranță și cu încredere.” a subliniat Selly în cadrul conferinței de presă susținute chiar în fața scenei principale a festivalului, pe data de 3 iunie.

Beach, Please! 2025 – O ediție de superlative

Ediția din acest an transformă Costineștiul într-un oraș-festival de 21 de hectare, cu cea mai mare scenă construită vreodată în Europa, cel mai puternic sistem de sonorizare implementat pe continent și o producție ce rivalizează cu marile evenimente din Statele Unite.

Festivalul estimează un trafic total de peste 500.000 de persoane în cele 5 zil, iar printre participanți numărându-se fani din Germania, Marea Britanie, Spania, Olanda și Republica Dominicană.

Investiție în viitor: educație, infrastructură, comunitate

Inițiativa „10 la BAC” este parte dintr-o filozofie mai amplă: Beach, Please! nu este doar un eveniment muzical, ci o investiție pe termen lung în generația tânără și în dezvoltarea durabilă a litoralului românesc.

În 2025, organizatorii au alocat 16 milioane de euro pentru producție și încă 3 milioane pentru infrastructura din Costinești, inclusiv pavare, rețele tehnice, iluminat și spații verzi. Impactul economic estimat pentru regiune depășește 70 de milioane de euro.

Pe lângă muzică și show-uri, siguranța este o prioritate: 4 puncte medicale avansate, 2 spitale mobile, 100 de camere video și 800 de agenți de securitate asigură un cadru sigur pentru toți participanții.

Cum îți revendici biletul gratuit

Elevii care au obținut nota 10 la BAC pot completa un formular pebeach-please.ro/10-la-bac, unde vor încărca dovada oficială a notei. Tinerii care au deja un bilet standard pot opta pentru upgrade în zona Golden Circle, în limita locurilor disponibile.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Citește și...
Doi bărbați au furat paturi, scaune și farfurii dintr-un hotel din Băile Herculane. Pagubă de peste 100.000 de lei

Doi bărbaţi cu vârstele de 31 şi 36 de ani sunt cercetaţi de poliţişti, fiind bănuiţi că ar fi sustras mobilă şi veselă dintr-un hotel închis de mai mult timp, din staţiunea Băile Herculane, prejudiciul calculat ridicându-se la aproximativ 102.000 lei.

Patronul care și-a ucis cu drujba angajata gravidă a primit închisoare pe viață. Instanță: „O brutalitate excepţională”

Paul Buşe, patronul care a ucis o angajată gravidă folosind o drujbă şi trei cuţite în 2023, a fost condamnat luni de Tribunalul Bucureşti la închisoare pe viaţă.

Captură uriașă în Operațiunea „Jupiter”. Poliţiştii au confiscat bunuri de peste 28 de milioane de lei

Poliţiştii au indisponibilizat bunuri de peste 28 de milioane de lei, în urma celor 185 de percheziţii domiciliare efectuate luni în cadrul Operaţiunii „Jupiter”, ce vizează combaterea infracţiunilor la regimul drepturilor de proprietate intelectuală.

Recomandări
De câte voturi mai au nevoie PSD și AUR ca să dea jos Guvernul Bolojan. Aritmetica din spatele moțiunii de cenzură

PSD și AUR se aliază pentru a răsturna Guvernul Bolojan. Dacă săptămânile trecute Sorin Grindeanu jura că nu va face pact cu George Simion, astăzi a dat totul uitării, de dragul unei moțiuni de cenzură.

Deficitul în primele trei luni este de două ori mai mic față de anul trecut. A scăzut la 22 de miliarde de lei

Finanțele țării par să intre pe un parcurs ceva mai stabil. Statul și-a crescut veniturile cu 12% față de aceeași perioadă din 2025, în timp ce cheltuielile, deși rămân ridicate, sunt sub nivelul de anul trecut. 

Vacanța de vară, mai scumpă. Companiile aeriene anunță creșteri de tarife, de la câteva procente, la 30 de euro pe bilet

Se conturează tot mai tare o criză a kerosenului. Operatorii aerieni din România anunță deja scumpiri, iar mari companii din Europa anulează zboruri programate în următoarele luni.