Cei trei frați inculpați pentru crima din Padina sunt fiii „vrăjitoarei” Sidonia și ai unui interlop din București

×
Publicitate

Cei trei frați inculpați pentru crima petrecută la un hotel din munții Bucegi au fost arestați preventiv.

Sunt fiii celei ce se prezintă drept vrăjitoarea Sidonia, clarvăzătoare și tămăduitoare, și ai lui Fabian Marin, cunoscut personaj din lumea interlopă a Capitalei.

Ar fi tăbărât cu toții asupra victimei - un bărbat de 41 de ani - după ce omul ar fi sărit să-și apere soția, pe care frații ar fi jignit-o.

Cei trei frați, Luis de 19 ani, Armando de 24 și Laurențiu, zis Solomon, de 32 de ani, susțin că victima i-ar fi atacat.

Procurorii susțin însă că lucrurile au stat exact pe dos.

Procuror Camelia Matei, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe langă Tribunalul Dâmbovița: „Au aplicat victimei mai multe lovituri de cuțit și în urma cărora victima a decedat”.

Reporter: Arma a fost găsită?

Procuror Camelia Matei, purtătorul de cuvânt al Parchetului de pe langă Tribunalul Dâmbovița: „Nu”.

Bărbatul ucis, pe nume Sorin Anghel, a fost lovit și cu mai multe obiecte contondente, au precizat anchetatorii. Omul ar fi sărit în apărarea soției, pe care frații din clanul Fabian ar fi jignit-o, în timp ce ea cânta și dansa.

Lucica Dumitru, vecină: „Indiferent cum se distrează, cum dansează, cum... nu este normal să vin cineva să tragă de soție, să ți-o jignescă”.

Anghel era om de bază într-o firmă de protecție și pază, dar nu avea reputația unui bătăuș. 

Vecină: „Un om foarte bun, foarte bun. Atât vă pot spune”.

Totuși, fratele cel mare, Solomon, despre care se spune că ar fi ținut în mână cuțitul, era și el rănit, când a fost dus la spital. Avea o plagă în zona abdomenului, pe care medicii au suturat-o. Apărătorul inculpaților invocă prezumția de nevinovăție.

Ionuț Mateescu, avocat: „Nu sunt cunoscuți cu antecedente penale, sunt integrați social, au familii, au surse legale de existență”.

Luis, Armando și Solomon fac parte însă dintr-o familie vizată de multă vreme de anchete penale. Printre acuzațiile aduse clanului sunt infracțiuni comise cu violență, cămătărie, șantaj și trafic de droguri.

Pe rețelele sociale, frații etalează palate, mașini de lux, vacanțe în destinații exotice și petreceri cu băuturi scumpe, la care participă artiști renumiți. De altfel, și sâmbătă noaptea, când a avut loc crima, au stat la masă alături de Alex Velea. Printre invitați s-au mai aflat Antonia și Alina Eremia.

Articol recomandat de sport.ro
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Diletta Leotta susține fosta adversară a României la Mondial! | GALERIE FOTO
Citește și...
Doi bărbați au furat paturi, scaune și farfurii dintr-un hotel din Băile Herculane. Pagubă de peste 100.000 de lei

Doi bărbaţi cu vârstele de 31 şi 36 de ani sunt cercetaţi de poliţişti, fiind bănuiţi că ar fi sustras mobilă şi veselă dintr-un hotel închis de mai mult timp, din staţiunea Băile Herculane, prejudiciul calculat ridicându-se la aproximativ 102.000 lei.

Patronul care și-a ucis cu drujba angajata gravidă a primit închisoare pe viață. Instanță: „O brutalitate excepţională”

Paul Buşe, patronul care a ucis o angajată gravidă folosind o drujbă şi trei cuţite în 2023, a fost condamnat luni de Tribunalul Bucureşti la închisoare pe viaţă.

Captură uriașă în Operațiunea „Jupiter”. Poliţiştii au confiscat bunuri de peste 28 de milioane de lei

Poliţiştii au indisponibilizat bunuri de peste 28 de milioane de lei, în urma celor 185 de percheziţii domiciliare efectuate luni în cadrul Operaţiunii „Jupiter”, ce vizează combaterea infracţiunilor la regimul drepturilor de proprietate intelectuală.

Recomandări
De câte voturi mai au nevoie PSD și AUR ca să dea jos Guvernul Bolojan. Aritmetica din spatele moțiunii de cenzură

PSD și AUR se aliază pentru a răsturna Guvernul Bolojan. Dacă săptămânile trecute Sorin Grindeanu jura că nu va face pact cu George Simion, astăzi a dat totul uitării, de dragul unei moțiuni de cenzură.

Deficitul în primele trei luni este de două ori mai mic față de anul trecut. A scăzut la 22 de miliarde de lei

Finanțele țării par să intre pe un parcurs ceva mai stabil. Statul și-a crescut veniturile cu 12% față de aceeași perioadă din 2025, în timp ce cheltuielile, deși rămân ridicate, sunt sub nivelul de anul trecut. 

Vacanța de vară, mai scumpă. Companiile aeriene anunță creșteri de tarife, de la câteva procente, la 30 de euro pe bilet

Se conturează tot mai tare o criză a kerosenului. Operatorii aerieni din România anunță deja scumpiri, iar mari companii din Europa anulează zboruri programate în următoarele luni.