Casă din Neamț, învăluită de flăcări imense. Focul s-a extins cu o viteză incredibilă

×
Publicitate

S-a dezlănțuit iadul sâmbătă seară, într-un sat din județul Neamț. O casă a fost pur și simplu învăluită de flăcări imense care s-au extins cu o viteză incredibilă.

Mai multe echipaje de pompieri au intervenit de urgență și au reușit într-un final să stingă focul, dar n-au avut deloc o misiune ușoară.

Din fericire, nu a fost nimeni rănit. Toți cei aflați în locuință au ieșit înainte să vină salvatorii.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Un incendiu semnificativ a distrus mare parte din Casa de Cultură din Sfântu Gheorghe. Focul ar fi fost pus intenționat

Un incendiu de proporții a mistuit o mare parte din Casa de Cultură a Sindicatelor din Sfântu Gheorghe, județul Covasna. Clădirea impozantă, aflată chiar în centrul orașului, era părăsită de mai mulți ani și ajunsese adăpost pentru oamenii străzii.

Centrul orașului Vaslui s-a umplut sâmbătă de polițiști. Oamenii legii i-au surprins pe localnici cu demonstrații

Centrul orașului Vaslui s-a umplut sâmbătă de polițiști. Criminaliști, luptători SIAS, dar și agenți de la rutieră, oamenii legii i-au surprins pe localnici cu demonstrații.

Incendiu de proporții în Gorj: grajduri și zeci de tone de furaje au fost făcute scrum. Focul ar fi fost pus intenționat

Flăcări uriașe au făcut scrum mai multe grajduri și zeci de tone de furaje, la Tismana, în Gorj.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.