Sile si Nutu Camataru, retinuti dupa incidentul de la Curtea de Apel. Ce risca temutii interlopi

×
Publicitate

Liderii unei cunoscute grupari interlope, fratii Sile si Nutu Camataru, impreuna cu alti 3 interlopi au fost retinuti vineri de politistii bucuresteni.

Totul li se trage de la scandalul de joi, de pe holurile Curtii de Apel Bucuresti, cand un fost membru al clanului a fost atacat si s-a ales cu nasul spart si taiat. El i-a acuzat pe cei doi ca sunt in spatele agresiunii.

scandal camataru

Incidentul ar putea duce,la revocarea masurii controlului judiciar si arestarea lor. Sile si Nutu sunt cercetati in alte dosare pentru fapte cu violenta. O instanta de judecata ar putea decide sambata daca se vor intoarce in celula.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Noi acuzatii in cazul lui Gheorghe Nichita. Primarul din Iasi ar fi cerut politiei sa-l escorteze permanent

Primarul suspendat al Iasiului, Gheorghe Nichita, plateste scump relatia cu fosta subordonata, Adina Samson.

Doi tineri au murit carbonizati intr-un accident, la Corabia, provocat de un sofer fara permis de conducere

Doi tineri din Corabia au fost gasiti carbonizati vineri dimineata intr-o masina care a lovit un copac de pe marginea drumului si apoi a luat foc.
 

Incepand cu 30 August, spectacolul Stirilor PRO TV are o noua scena

Andreea Esca va prezenta Stirile PRO TV dintr-un nou studio, duminica aceasta, de la ora 19:00.

Recomandări
Nicușor Dan reia consultările pentru formarea Guvernului, la 1 septembrie: „Ar fi fost bine ca varianta Tomac să fii trecut”

Preşedintele Nicuşor Dan a anunţat că la începutul lunii viitoare va relua consultările cu partidele politice pe tema formării unui guvern.

Trump calmează aliații și dă asigurări că Putin nu va ataca NATO: „Am avut discuții bune cu el”

Preşedintele american Donald Trump a dat asigurări joi că omologul său rus, Vladimir Putin, 'nu va ataca un teritoriu al NATO', transmit AFP şi Reuters.

Dezastrul din Nepal, explicat: prăbușirea de la 7.000 de metri care a declanșat o viitură ireală

Dezastrul care a îndoliat Nepalul a pornit în câteva secunde, la peste 7.000 de metri altitudine, iar efectele s-au simțit la mai bine de 100 de kilometri distanță.