Bărbatul care a bătut un elev într-o școală din Timiş, reţinut

61938528
Pro TV

Poliţiştii din Timiş l-au reţinut 24 de ore pe bărbatul care a intrat într-o şcoală din judeţ şi a lovit un elev, pe numele acestuia fiind deschis dosar penal pentru loviri şi alte violenţe.

Potrivit unui comunicat de presă de vineri seara al IPJ Timiş, poliţiştii Secţiei 4 Rurale Peciu Nou au reţinut un bărbat de 43 de ani, care a agresat un copil la Şcoala Gimnazială Sânmihaiu Român. Acesta a fost dus în Centrul de Reţinere şi Arestare Preventivă din cadrul Poliţiei Timiş.

Bărbatul este acuzat că luni dimineaţă a intrat în şcoala generală din comuna Sânmihaiu Român, care nu are pază, şi a lovit cu pumnii un elev, coleg al fiului său. Bărbatul a vrut astfel să se răzbune, în urma unui conflict între fiul său şi băiatul pe care l-a lovit.

Adultul s-a repezit spre copilul care se afla în bancă, i-a aplicat o corecţie cu pumnii în zona capului, copilul are o echimoză de la loviturile primite, şi a ieşit imediat din clasă. Între timp a apărut profesorul, l-au sesizat pe domnul director, au chemat Poliţia, şcoala a depus o plângere la Poliţie, în acelaşi timp bănuiesc că şi familia copilului”, afirma şeful Inspectoratului Şcolar al Judeţului Timiş, Aura Danielescu.

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
FOTO | Sandra Mutu, apariție fermecătoare: „Cea mai frumoasă”
Citește și...
Valul de caniculă încinge România. Urmează zile cu temperaturi extreme și Cod roșu în cea mai mare parte a țării

Căldura care a sufocat Europa acoperă treptat și România. Temperaturile au crescut considerabil, iar duminică vor ajunge la valori periculoase în aproape jumătate de țară, urmând ca de luni valul de caniculă să se extindă cu un Cod roșu.

Prăbușirea unui avion de luptă ucrainean, în plin atac masiv cu drone rusești. Cauza incidentului, neclară

Un avion de luptă MiG-29 al forțelor aeriene ucrainene s-a prăbușit în noaptea de sâmbătă spre duminică în regiunea Poltava, în timpul unei misiuni de luptă, a anunțat comandamentul forțelor aeriene de la Kiev. 

Restrictii de circulație din cauza caniculei. Autovehiculele vor fi oprite pe mai multe drumuri

Circulaţia autovehiculelor de mare tonaj va fi restricţionată, duminică, în perioada în care este valabil codul roşu de temperaturi ridicate emis de către meteorologi. 

Recomandări
De aproape două luni, România este condusă de un Guvern demis în Parlament. De ce nu expiră interimatul miniștrilor

La aproape două luni de la declanșarea crizei politice, România continuă să fie administrată de un Guvern interimar, în timp ce mai multe ministere sunt conduse de miniștri care au preluat și alte portofolii după demisia reprezentanților PSD. 

PSD are deja programul de guvernare pentru Sorin Grindeanu, dar încă nu și-a asigurat o majoritate în Parlament

PSD a terminat de scris programul de guvernare, asta înainte ca Sorin Grindeanu să aibă o majoritate care să-i asigure învestirea în Parlament.

„Prietenii lui Putin”, informați de Ucraina cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului. Cine a răspuns

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat că Ucraina a transmis propuneri „prietenilor lui Putin” cu privire la o posibilă întâlnire privind încetarea războiului.