Un medic din Timișoara s-a sinucis din dragoste. A postat un mesaj de adio tulburător

62061144
Pro TV

Moartea unui medic stomatolog din Timișoara, care a decis să-și pună capăt zilelor la doar 39 de ani, a cutremurat o întreagă comunitate.

Potrivit banatulazi.ro, tânărul medic și-a tăiat venele, apoi s-ar fi spânzurat. El a fost găsit de soția lui în baia locuinței, marți. Aceasta a sunat la 112, însă medicii sosiți la locul tragediei nu au mai putut face nimic pentru a-l salva.

Medicul a lăsat un mesaj de adio

 

Potrivit presei locale, bărbatul era convins că e trădat în dragoste și și-a mărturisit durerea într-o scrisoare postată pe pagina de Facebook, apoi şi-a curmat zilele.

“Am construit împreună un cămin pentru familia noastră, ulterior mi-ai reproşat că atunci, în perioada aia în care eu mergeam la două locuri de muncă şi în rest făceam muncă de construcţii pentru căminul nostru, eu te-am neglijat pe tine şi ai simţit că nu îţi mai ofer sprijin moral. În cele două luni în care eu renovam apartamentul dormind 5-6 ore pe noapte poate aş fi avut şi eu nevoie de sprijin moral. A urmat afecţiunea mea de coloană vertebrală, care m-a ţinuit la pat şi m-a adus în depresie, momente care au fost dificile pentru amândoi şi în care aş fi avut mult mai multă nevoie de susţinere morală, nu de critici şi certuri (…) E momentul ca şi eu să fiu egoist, pentru că nu mai pot suferi mai mult de atât! Viaţa mea a devenit un chin înfiorător! Tuturor celor care v-am greşit vă spun sincer că îmi pare rău”, ar fi scris medicul stomatolog pe reţeaua de socializare.

Imediat după postarea de pe Facebook, prietenii bărbatului au început să îi transmită mesaje de încurajare, insă când au înţeles că acesta s-a sinucis, au revenit cu mesaje tulburătoare, scrie www.opiniatimisoarei.ro.

Bărbatul era căsătorit şi avea un copil.

Poliţiştii au început cercetările pentru a stabili împrejurările tragediei.

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Articol recomandat de sport.ro
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Citește și...
Crimă descoperită după patru ani în Prahova. Doi tineri sunt acuzați că au ucis un bătrân pentru 1.000 de lei

O crimă oribilă a ieșit la iveală, în Prahova, la 4 ani după ce un bătrân a fost găsit inconștient în casă și a murit la spital, o zi mai târziu.

Un tânăr și-a pierdut viața după ce motocicleta pe care se afla s-a izbit de o mașină, care nu i-a acordat prioritate

Accident teribil la Oravița, în Caraș-Severin. Un tânăr a murit după ce s-a izbit cu motocicleta de o mașină, care nu i-a acordat prioritate.

Femeie moartă şi copil de cinci ani rănit grav, după ce au fost loviți de un tren în timp ce traversau calea ferată

O femeie de 70 de ani a murit, iar un copil de cinci ani a fost rănit grav, după ce au fost loviţi, luni seară, în timp ce traversau calea ferată, de un tren InterRegio care circula pe ruta Constanţa – Bucureşti.

Recomandări
Premierul desemnat Eugen Tomac începe consultările cu partidele pentru susținerea în Parlament. De câte voturi are nevoie

Premierul desemnat Eugen Tomac a anunţat că va începe, luni, seria consultărilor politice cu partidele parlamentare, în vederea obţinerii susţinerii pentru validarea în Parlament a guvernului pe urmează să-l propună.

Șeful armatei americane, desființat de europeni după discursul de la Ziua Z: ”Prostie grotescă și aroganță ridicolă”

Șeful armatei americane, Pete Hegseth, este de o ”prostie grotescă și aroganță ridicolă” în discursul său de Ziua Z, în care a comparat debarcarea trupelor aliate în Normandia, în Al Doilea Război Mondial, cu ”invazia” migranților, scrie presa europeană.

Haos după ploile torențiale în mai multe județe. Viiturile au blocat accesul în zeci de gospodării. „Mi se pare ireal”

Furtunile de vară din ultimele ore au provocat inundații puternice în mai multe județe. Viiturile s-au năpustit în zeci de gospodării și au blocat circulația pe mai multe porțiuni de drum.