Un bărbat din Medgidia, arestat pentru că și-ar fi ucis mama. Detalii cutremurătoare

×
Publicitate

Un barbat din Medgidia, suspectat că și-ar fi omorât cu sânge rece mama, a fost arestat preventiv de către magistrații din Constanța.

Femeia ar fi fost bătută cu bestialitate de către fiul ei și, după 10 zile în care medicii au încercat să îi salveze viața, și-a dat ultima suflare. Individul este cercetat acum pentru omor.

Femeia în vârstă de 78 de ani locuia împreuna cu fiul ei după ce în urma cu o lună a rămas văduvă. Cei doi nu se înțelegeau prea bine. iar de 1 Decembrie o ceartă ce părea banală a escaladat și s-a ajuns la violențe extreme.

Anchetatorii spun că bărbatul și-ar fi pierdut cumpătul și ar fi bătut-o. Povestea a ajuns în atenția polițiștilor după ce o vecină, care obișnuia să o mai ajute pe batrână prin gospodărie, a trecut pe la ea.

Speriată, femeia i-a alertat pe oamenii legii. Victima a ajuns la spital în stare grava și după aproape două săptămâni a murit.

Medicii spun că bătrâna avea foarte multe fracturi și contuzii pulmonare incompatibile cu viața.

Fiul ei, în vârstă de 50 de ani, a ajuns în spatele gratiilor după ce magistrații au emis un mandat de arestare preventivă pentru 30 de zile sub acuzația de omor.

El riscă acum până la 25 de ani de închisoare mai ales că a mai fost condamnat și în trecut tot pentru o crimă.

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Cum s-a produs tragedia din Cluj, unde un copil a murit strivit de o cruce în cimitir, unde mersese cu tatăl său

Incident înfiorător în județul Cluj, unde un copil în vârstă de 12 ani a murit după ce a fost strivit de o cruce dintr-un cimitir. Băiatul era împreună cu tatăl său când s-a petrecut nenorocirea.

Mama băiatului de 2 ani care a murit deshidratat și subnutrit a fost reținută după ce a fost externată de la Psihiatrie

Mama băiețelului de 2 ani din Galați găsit mort în casă, deshidratat și subnutrit, a fost reținută. Femeia a fost externată de la Psihiatrie și este cercetată acum de polițiști pentru omor calificat. 

Recomandări
Reuters: Vladimir Putin probabil va escalada războiul din Ucraina, în pofida eforturilor de pace ale lui Donald Trump

Președintele rus Vladimir Putin respinge apelurile pentru negocieri de pace cu Ucraina și este hotărât să continue războiul, susțin surse apropiate Kremlinului.

Peter Magyar a bătut palma cu Ursula von der Leyen. Ungaria se va alătura Parchetului European condus de Kovesi

Ungaria, care este pe cale să obţină fonduri vitale din partea UE demonstrând că luptă împotriva corupţiei, se va alătura Parchetului European (EPPO), a declarat vineri preşedinta Comisiei Europene, Ursula von der Leyen, informează Reuters.

Fostul primar Cătălin Cherecheș va fi eliberat condiționat din închisoare. Tribunalul a respins contestația DNA

Fostul primar din Baia Mare Cătălin Cherecheș va fi eliberat condiționat din închisoare. Vineri, magistrații Tribunalului Maramureș au respins contestația procurorilor anticorupție, la cererea fostului edil.