Tânăr ucis cu cuţitul în curtea preotului, fiindcă nu a dat bricheta "cum trebuie" la bar

×
Publicitate

Sfârşit cumplit pentru un tânăr de 24 de ani din judeţul Suceava. Bărbatul a murit, după ce a fost atacat cu un cuţit de doi adolescenţi. A mai reuşit să ajungă până în curtea preotului din localitate, unde şi-a dat ultima suflare.

Întâmplarea a avut loc în oraşul Liteni. Tânărul de 24 de ani s-a întors de la muncă şi a intrat într-un bar. Acolo a fost acostat de cei doi adolescenţi, băieţi de 17 ani. Scandalul s-a mutat apoi în drum iar victimă a fost înjunghiată într-o parcare.

„Venea de la lucru şi s-a oprit să bea o bere. Doi băieţi de la Rotundă au cerut o brichetă de la el. El a scos bricheta şi a dat-o, dar aia au spus: aşa se dă bricheta?! Dacă nu voiam să v-o dau, nu o dădeam! De acolo a pornit scandal. A ajuns până aici, că am aprins o lumânare, iar ei l-au ajuns din urmă şi l-au lovit cu cuţitul”, spune o rudă.

La faţa locului au ajuns imediat poliţiştii care l-au găsit pe tânărul înjunghiat în curtea preotului. Din păcate însă, acesta era deja mort.

Imediat după crimă, suspecţii s-ar fi dus la un alt bar şi au ameninţat cu cuţitul câţiva localnici, spun oamenii.

„Erau plini de sânge pe mâini şi ameninţau şi pe alţii că îi taie. Băiatul ăla era foarte cuminte. Ăştia, în schimb, au făcut mai multe probleme”, spune un martor.

La audieri, cei doi adolescenţi au recunoscut teribilă agresiune împotriva tânărului de 24 de ani. Le-au confirmat anchetatorilor chiar şi stupefiantul motiv al conflictului- nu le-a plăcut felul în care victima le-a dat bricheta, când i-au cerut-o.

Cei trei se cunoşteau doar din vedere. Procurorii au stabilit că amândoi suspecţii au fost implicaţi în scandal, însă numai unul dintre ei l-a înjunghiat mortal pe tânăr. Acest a fost reţinut, pentru omor şi riscă 20 de ani de închisoare. Cel de-al doilea suspect este cercetat sub control judiciar, pentru complicitate la omor.

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
GALERIE FOTO Fosta soție a lui Achraf Hakimi recunoaște că ar vrea o aventură cu Florentino Perez: ”Fac orice este nevoie!”
Citește și...
Un bărbat din Arad şi-a ars iubita pe picioare cu fierul de călcat. S-ar fi drogat şi ar fi bătut-o cu bastonul telescopic

Un agent de pază din Arad a fost arestat preventiv şi trimis în judecată după ce şi-ar fi ars iubita cu un fier de călcat încins pe ambele picioare, provocându-i acesteia şase leziuni şi cicatrici permanente.

Adolescent din Bihor, tratat inuman de mama sa: bătut cu bâta, ţinut nemâncat şi fără apă şi obligat să doarmă în frig, afară

O femeie din Bihor este anchetată pentru rele tratamente aplicate minorului, fiind acuzată că şi-a abandonat şi agresat copilul. Potrivit anchetatorilor, băiatul a fost bătut, ţinut fără hrană şi apă şi obligat să doarmă afară, în frig.

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi într-un accident, în Vrancea. Cum s-a produs tragedia. FOTO

Doi tineri au murit carbonizaţi şi alţi doi au fost răniţi grav în urma unui accident rutier produs, în noaptea de marţi spre miercuri, pe DJ 205C, în comuna Vârteşcoiu, după ce un autoturism a intrat într-un cap de pod şi a fost cuprins de flăcări.

Recomandări
INTERCEPTĂRI. Cum și-ar fi negociat șpaga procurorul Gigi Ștefan. Nu s-ar fi mulțumit doar cu bani: „Un ied putem să tăiem?”

Cei doi procurori din Constanța acuzați de corupție au fost arestați preventiv. Fostul procuror general Gigi Ștefan e acuzat că ar fi primit cel puțin 170.000 de euro șpagă pentru a interveni în dosare.

Reforma salariilor la stat trebuie adoptată până în toamnă. România cheltuie 39% din buget pe lefuri

Până la toamnă ar trebui adoptată în Parlament o nouă lege a salarizării bugetarilor, care să se aplice din 2027.

Vom avea temperaturi neobișnuit de mari în iunie, în urma unui fenomen extrem. Ce este super El Nino

Un super El Nino ar putea avea efecte pe glob începând din această vară. Administrația Oceanică din Statele Unite semnalează o încălzire rapidă a Oceanului Pacific, ceea ce duce la formarea fenomenului El Nino la cote mai mari.