Tânăr de 21 de ani, suspectat că a întreţinut relaţii sexuale cu sora sa de 11 ani şi a filmat-o

61923391
iStock

Un tânăr de 21 de ani din judeţul Mehedinţi, suspectat că a întreţinut relaţii sexuale cu sora sa de 11 ani şi a filmat-o în ipostaze sexuale explicite, a fot reţinut.

El este acuzat de viol şi pornografie infantilă şi va fi prezentat magistraţilor cu propunere de arestare preventivă, relatează news.ro.

Poliţiştii Serviciului de Combatere a Criminălităţii Organizate Mehedinţi au desfăşurat o acţiune, pe raza judeţului Mehedinţi, pentru punerea în executare a unui mandat de aducere emis de către procurorul de caz pe numele unui tânăr, de 21 de ani.

În urma probatoriului administrat şi a audierii celui în cauză, faţă de acesta a fost luată măsura reţinerii pentru 24 de ore, fiind bănuit de săvârşirea infracţiunilor de viol şi pornografie infantilă.

Din cercetări a reieşit că, în anul 2017, acesta ar fi întreţinut relaţii sexuale cu sora sa, în vârstă de 11 ani, şi ar fi filmat-o în ipostaze sexuale explicite.

Urmează ca, miercuri, tânărul să fie prezentat instanţei competente, cu propunere de arestare preventivă.
 

Articol recomandat de sport.ro
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Ce lovitură! Vor să aducă Barcelona în România pentru inaugurarea stadionului
Citește și...
Bărbat ucis de urs, după o partidă de vânătoare

Un bărbat în vârstă de 40 de ani a murit, după ce ar fi fost atacat de un urs, la o partidă de vânătoare. Incidentul a avut loc într-o localitate din Argeș.

Crima neelucidată din Vaslui, rezolvată după ce autorul s-a predat, plin de remușcări

Plin de remușcări, un bărbat a recunoscut că se face responsabil de uciderea unei femei în vârstă de 85 de ani.

Accident mortal pe DN3. O femeie a murit, după ce mașina sa a izbit un copac

Accident rutier grav s-a produs în județul Constanța, în urma căruia o persoană a murit.

Recomandări
Energia produsă la Rovinari, de 2-3 ori mai ieftină decât cea importată. Cât costă un megawatt-oră

În plină criză energetică, România mizează din nou mai mult pe centralele pe cărbune. La Rovinari funcționează acum trei capacități de producție, în loc de două pentru a acoperi o parte din deficitul generat de oprirea Unității 2 de la Cernavodă. 

Ce urmează după decizia CCR privind legea integrității. Opțiunea pe care o are la dispoziție Nicușor Dan

Amendamentul PSD din legea integrității care îl lasă fără mandat pe primarul Timișoarei Dominic Fritz a fost declarat constituțional de judecătorii CCR.

Opere ale pictorului Alexandru Țipoia, prezentate în premieră la Inspectorul Pro. Familia vrea să le doneze statului

Creația pictorului Alexandru Țipoia este oferită gratuit statului român. Dar, procesul de donație s-a blocat în birocrație, spune familia.