Bărbatul care a susținut că a stat 35 de ani în comă recunoaște că a inventat totul

62224465
youtube.com

Manel Monteagudo, bărbatul care a susținut că a stat 35 de ani în comă, a recunoscut că a inventat totul. Mai mulți reporteri au pus toate informațiile cap la cap, iar adevărul a ieșit la iveală.

Reporterii au mers acasă la acesta cu dorința de a afla care este adevărul. Bărbatul i-a agresat și le-a mărturisit că nu a fost niciodată în comă. Ulterior, Manel Monteagudo și-a cerut scuze pentru cele întâmplate, potrivit marca.com.

„Ar fi trebuit să mă opresc înainte ca lucrurile să scape de sub control. Îmi asum toată vinovăția”, a declarat acesta.

Există, totuși, un adevăr în toată această poveste. Manel Monteagudo a suferit un accident în urmă cu 35 de ani, în urma căruia a rămas cu sechele.

„Nu am fost niciodată în comă. Este adevărat că am cazut de la șase metri înălțime și am fost internat în spital. Ce s-a întâmplat cu adevărat? Din cauza accidentului, în fiecare zi, timp de 35 de ani, am leșinat de 14-16 ori pe pe zi. Aș vrea, și o spun din toată inima, să fi fost în comă. Așa nu i-aș fi dat atâtea bătăi de cap soției mele,” a spus el.

Inițial, bărbatul spusese că a intrat în comă în 1979, pe când avea 23 de ani, după ce a căzut de la înălțime, pe nava comercială germană pe care lucra.

Ibericul a început să lucreze ca marinar la vârsta de 14 ani. La început, el și-a desfășurat activitatea în sudul Africii, apoi a ajuns în marina comercială spaniolă.

La doar 17 ani, dornic să aibă parte de condiții economice mai bune, Manel Monteagudo s-a mutat în Germania. El s-a angajat pe o navă comercială care a părăsit Bremenul și a ajuns în Basra, Irak.

Potrivit declarațiilor inițiale, primele luni după accident le-a petrecut într-un spital din Irak, apoi a fost transferat într-o unitate sanitară din Coruña. În cele din urmă, Manel Monteagudo a fost dus acasă, unde a fost îngrijit de iubita lui de atunci, Conchi, în prezent soția sa.

„I-au spus soției mele că în orice zi puteam să mă trezesc sau să mor. Cheagul pe care îl aveam în cap și pe care îl am în continuare, nu a putut fi îndepărtat, pentru că se află într-o zonă foarte riscantă”, spunea bărbatul.

Manel Monteagudo susținea că a deschis ochii pe 15 octombrie 2014, la vârsta de 58 de ani.

Articol recomandat de sport.ro
Întrebarea care a emoționat-o până la lacrimi pe Bernardette Szocs: ”Am emoții, îmi pare rău”
Întrebarea care a emoționat-o până la lacrimi pe Bernardette Szocs: ”Am emoții, îmi pare rău”
Citește și...
Iranul a dat lovitura prin acordul încheiat cu SUA. Câți bani va încasa Teheranul din fonduri străine

În acordul dintre Statele Unite şi Iran este prevăzut un fond privat de 300 de miliarde de dolari pentru investiţii în economia iraniană, a afirmat marţi o sursă a agenţiei Reuters informată direct despre înţelegere.

Un microfon uitat deschis a captat o discuție confidențială între Macron și Zelenski, la summitul G7. Ce au spus despre Trump

Cele mai puternice șapte țări ale lumii și-au exprimat sprijinul pentru Ucraina și sunt de acord că, în ultimele luni, Kievul și-a demonstrat atât dorința de a negocia pacea, cât și sporirea capacităților militare. 

SUA au ucis încă un presupus traficant de droguri în Pacific. Legalitatea atacului este pusă sub semnul întrebării. VIDEO

Armata SUA a anunţat că a lovit o navă în Pacificul de Est, ucigând o persoană şi lăsând în urmă doi supravieţuitori, transmite Reuters.

Recomandări
Adrian Veștea, așteptat să depună lista de miniștri la Parlament, deși nu are majoritate. Cine ar putea face parte din Guvern

A doua propunere de premier făcută de președintele Nicușor Dan pare să aibă aceeași soartă ca prima nominalizare. PNL a decis să nu sprijine Guvernul Veștea, la fel și USR. Asta în timp ce UDMR își îndeamnă parlamentarii să nu voteze.

„Tăntălău și gogoman". Cum caracterizează Ludovic Orban „triunghiul” Nicușor Dan, Sorin Grindeanu și Adrian Veștea

Fostul consilier al lui Nicușor Dan, Ludovic Orban, face praf decizia șefului statului de a-l desemna în funcția de premier pe Adrian Veștea și îl avertizează pe președinte că este „în cădere liberă" pe rețelele sociale.

Profesorii, scoși în stradă de legea salarizării. Sindicaliștii vor protesta în fața Guvernului și a Parlamentului

Sindicatele din Educaţie organizează acţiuni de protest în faţa sediului Guvernului şi în faţa Palatului Parlamentului, solicitând o salarizare corectă a angajaţilor din acest domeniu şi respingând proiectul de Lege privind salarizarea bugetarilor.