O femeie din județul Dâmbovița, rănită grav, după ce a căzut de la etajul unui bloc

×
Codul embed a fost copiat

O femeie în vârstă de 60 de ani a fost rănită grav, după ce a căzut de la etajul unui bloc din județul Dâmbovița.

Se pare că victima ar fi fost în depresie, povestesc apropiații ei, din cauza unor afecțiuni medicale.

Fiul ei este cel care a găsit-o în spatele clădirii și a cerut ajutor la 112.

Din fericire, medicii au reușit să o salveze, însă va avea nevoie de o lungă perioadă de recuperare.

Femeia locuieşte împreună cu fiul şi cu soţul ei, la etajul întâi al unui bloc din Moreni. În ultima vreme li s-a plâns celor dragi că este tot mai măcinată de gânduri negre, din cauza suferinţelor medicale. Cunoscuţii ei povestesc că şi-ar fi făcut investigaţii luni în şir, dar bolile tot nu i-ar fi dat pace.

Citește și
Poliție
Un angajat al Şcolii de Poliţie Câmpina a fost reţinut pentru tentativă de viol asupra unui elev

Angela Telerez, prietena victimei: „Probleme de sănătate, zic. Se văita că e bolnavă”.
Reporter: „Ce spunea doamna?”
Angela Telerez: „Că nu ştie ce are”.
Reporter: „Era tristă, abătută?”
Angela Telerez: „Tristă, tristă”.
Reporter: „Şi ce spunea?”
Angela Telerez: „Ca o să moară, eu o să mor”.

Rudele şi prietenii spun că au încercat să o încurajeze să lupte cu boala şi să ceară ajutor specialiştilor, însă femeia părea că a ajuns la capătul puterilor.

Maria Stănică, vecină: „O femeie blândă, cumsecade. Ce ştiu eu ce a îndemnat-o să facă aşa? Băiatul am înţeles că a aflat şi a sunat la 112, au venit şi poliţia şi salvarea şi SMURD-ul”.

Poliţiştii au aflat că femeia ar fi căzut în gol de la etajul unu. Pe palier i-au găsit şi papucii.

Dr. Bojan Marinkovic, medic la Spitalul Municipal Moreni: „S-a prezentat la camera de gardă cu o fractură de tibie, prin cădere de la înălţime. Era stabilă hemodinamic şi este trimisă la UPU Târgovişte pentru investigaţii”.

Din fericire, echipajele de intervenţie au ajuns repede la faţa locului, iar femeia a fost salvată. Poliţiştii au deschis o anchetă, au stat de vorbă cu cei din familie, dar şi cu martorii şi urmează să stabilească în ce împrejurări s-a prăbuşit femeia de la etaj.

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
Două berze, vedetele unui oraș din Dâmbovița. Imagini LIVE din cuibul păsărilor
Două berze, vedetele unui oraș din Dâmbovița. Imagini LIVE din cuibul păsărilor

Un oraş din Dâmboviţa se poate lăuda cu două vedete fără prea multe pretenţii. Este vorba despre două berze, al căror cuib este filmat fără întrerupere.

Recomandări
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ
ANM a prelungit avertizările de vreme rea: vânt puternic, ninsori și viscol. HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie a emis o informare meteorologică și mai multe atenționări și avertizări Cod Galben și Cod Portocaliu, ce vizează intensificări ale vântului, ninsori, polei și viscol, în mare parte din țară.

Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina
Volodimir Zelenski ar urma să facă o concesie majoră pentru pace în Ucraina

Rusia a lovit fără milă blocuri de locuințe, chiar și în ziua de Crăciun. Valul de drone și rachete a ucis joi cel puțin 5 oameni și a rănit zeci, în mai multe orașe ucrainene.

Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate

Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.