Mesajul acestei tinere a zguduit internetul. Si-a anuntat moartea pe o retea de socializare

60523741

O poveste socanta vine din Marea Britanie, unde mesajul lui Susan Bailey, de 39 de ani, i-a socat pe toti prietenii si colegii ei, care nu se asteptau la un asemenea gest din partea femeii.

Susan a anuntat pe o retea de socializare ca a luat o supradoza de medicamente si si-a luat la revedere online de la toti cunoscutii ei.

Disperati, prietenii ei au sunat la ambulanta, care a ajuns in scurt timp la casa femeii. Medicii au gasit-o pe acesta inconstienta, dupa ce luase un tub plin de medicamente impotriva malariei.

Panicata probabil de gestul pe care l-a facut, ultimele cuvinte postate pe net de Susan au fost: "Ajutati-ma. Nu pot sa respir." Cu ultimele forte, ea insasi a incercat sa sune la salvare, insa nu a mai reusit.

Tanara a intrat imediat in coma profunda si, dupa ce a fost tinuta cateva zile in viata de aparate, familia a decis sa o deconecteze: asta dupa ce doctorii au declarat ca nu mai exsita nicio sansa sa isi revina.

Se pare ca Susan nu era la prima tentativa de sinucidere, suferind de stari depresive extrem de puternice si in trecut. Din pacate, de aceasta data nu a mai putut fi salvata.

Mesajul unei adolescente a cutremurat lumea. Cateva minute mai tarziu a murit

Articol recomandat de sport.ro
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Iubita lui Lamine Yamal, interzisă pe TikTok: „Eram supărată!”
Citește și...
O femeie din Prahova a fost amenințată cu moartea de soț. Bărbatul a fost reținut după ce a încălcat ordinul de protecție

Un bărbat de 58 de ani din Sângeru, județul Prahova, a fost reținut de polițiști după ce, aparent fără motiv, și-ar fi luat soția la bătaie. 

Avocat din Iași, condamnat la 9 ani și 2 luni de închisoare după ce și-a bătut cu bestialitate fosta parteneră

Aproape 10 ani de închisoare, cu executare. Atât a primit un avocat din Iași, în vârstă de 54 de ani, care și-a bătut cu bestialitate o fostă parteneră.

Bărbat din Buzău, trimis în judecată pentru tentativă de omor după ce și-ar fi răpit și bătut cu bestialitate fosta iubită

Un bărbat din Buzău este judecat pentru tentativă de omor, după ce, în urmă cu două luni, și-ar fi răpit fosta iubită și ar fi dus-o într-o casă părăsită, unde ar fi bătut-o cu bestialitate. 

Recomandări
Canicula a pus stăpânire pe București și 13 județe. Urmează o schimbare bruscă a vremii, cu furtuni și ploi torențiale

După câteva zile în care temperaturile au crescut treptat, canicula s-a instalat în București și 13 județe din țară. La prânz, căldura a devenit greu de suportat, iar disconfortul termic i-a convins pe mulți să renunțe la activitățile în aer liber.

Legea salarizării provoacă nemulțumiri. Sindicatele din Educație și Sănătate amenință cu proteste și grevă generală

Noua formă a proiectului legii salarizării naște nemulțumiri în rândul angajaților din Educație, Sănătate și Asistență Socială.

Armata SUA anunță că doi soldați au murit și unul este dat dispărut în urma atacurilor Iranului asupra unei baze din Iordania

Armata americană a anunțat primele victime în rândul trupelor americane, cauzate de atacul Iranului, precizând că doi soldați au fost uciși și un altul este dat dispărut în urma unui atac asupra unei baze din Iordania.