Si-a dat foc dupa ce s-a certat cu iubita si s-a ales cu arsuri pe 60% din corp. Parinte: "L-am auzit ca injura la telefon"

×
Publicitate

Un tanar de 20 de ani dintr-o localitate din judetul Bacau are arsuri pe 60 la suta din suprafata corpului dupa un gest necugetat. Dezamagit in dragoste, le-a spus parintilor ca nu vrea sa mai traiasca si a incercat sa isi duca la bun sfarsit planul.

Tatal lui l-a gasit, iar medicii l-au transportat la Spitalul din Bacau. Dar pentru ca era in stare grava, doctorii au solicitat un elicopter care l-a adus la Bucuresti.

Nimeni nu si-a dat seama ce suferinta il apasa pe tanarul in varsta de 20 de ani din localitatea Racaciuni, judetul Bacau. Parintii au aflat abia ieri ca iubita avea de gand sa il paraseasca. Dar cand baiatul le-a spus ca nu mai are pentru ce trai, oamenii nu s-au asteptat ca el sa recurga la un gest necugetat.

parinti

Magda Unguru, mama baiatului: "Numai asa o data s-a enervat si nu mai puteam sa il tin deloc."
Reporter: "N-ati mai avut cu cine vorbi."
Magda Unguru, mama baiatului: "Degeaba, am incercat sa il calmez, dar gata a zis: nu mai are rost sa mai traiesc."

Dupa cateva minute de la discutie, tatal l-a gasit pe baiat in agonie si a sarit sa scoata de pe el hainele cuprinse de flacari. Intre timp, mama tanarului a sunat disperata la 112.

Stefan Unguru, tatal baiatului: "Nu mi-a zis nimic despre fata, dar l-am auzit la telefon ca tot injura prin telefon."

O ambulanta l-a preluat imediat si l-a transportat la Spitalul din Bacau.

Mirela Romanet, purtatorul de cuvant al Spitalului Judetean Bacau: "Pacientul a ajuns la UPU in stare grava cu arsuri de gradele doi si trei pe 60 la suta din suprafata corporala. In aceasta situatie, conform protocoalelor medicale, a fost solicitat elicopterul SMURD si pacientul a fost transportat la spitalul de arsi din Bucuresti."

elicopter SMURD

Medicii incearca acum sa ii salveze viata, iar parintii se roaga ca baiatul lor sa isi revina.

Fata pentru care sufera tanarul este eleva la un liceu din Bacau si toti cei care o cunosc spun ca este linistita.
 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
O femeie din Targu Jiu a murit intr-un incendiu. Pompierii, nevoiti sa improvizeze dupa ce masina lor n-a incaput pe strada

O femeie din Targu Jiu a fost gasita joi noapte fara suflare in casa care i-a fost cuprinsa de un incendiu puternic. Oamenii care au vazut focul s-au speriat si au sunat disperati la 112, dar valvataia s-a extins cu repeziciune si la o alta locuinta.

A primit un telefon de la iubita, iar dupa ce a incheiat convorbirea, si-a dat foc. Ce veste a primit tanarul din Bacau

Un tanar de 19 ani, din judetul Bacau, se zbate intre viata si moarte, cu arsuri grave, in sptal, dupa ce si-a dat foc dupa o cearta cu iubita.

A filmat cu un GoPro scena care a urmat dupa ce un Lamborghini s-a facut praf in Moscova. Cine se afla in bolid

Bolidul unui luptator MMA, Adam Yandiev, a fost implicat intr-un accident infricosator in Rusia.

Recomandări
Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.

Două noi centrale, la Constanța și Arad, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. Când vor începe să funcționeze

Premierul interimar Ilie Bolojan anunță că două proiecte importante de modernizare a sistemelor de termoficare, finanțate prin PNRR, au fost racordate la Sistemul Energetic Național. 

Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.