Cum a descoperit o femeie că a fost violată fără să știe de iubitul ei și prietenul lui

62019017
Getty

O tânără de 24 de ani a descoperit că a fost violată de iubitul ei și de un prieten al acestuia, urmărind o înregistrare video de pe telefonul acestuia, relatează Daily Mail

Caz tulburător în Australia, unde o tânără s-a recunoscut într-o înregistrare de pe telefonul iubitului ei. Pe imagini femeia apare dormind, goală pe un pat, în timp ce doi bărbați o molestează.

Victima i-a identificat pe cei doi bărbați pe baza tatuajelor de pe mâinile care apar pe înregistrare: este vorba de iubitul ei și un prieten al acestuia. Informațiile au fost făcute publice vineri în cadrul unui proces la un tribunal australian. Incidentul s-a petrecut în locuința iubitului.

”Știi de câte ori am făcut asta?!” spune iubitul victimei în înregistrare.

După ce a descoperit oribila faptă, femeia și-a trimis imaginile pe telefon și a sunat o rudă să o ducă acasă.

La tribunal a povestit că cei doi bărbați acuzați de viol obișnuiau să petrecă împreună și să consume GHB (acid Gama HidroxiButiric) numit și drogul violului.

În timpul procesului, iubitul de 27 de ani și-a recunoscut faptele și a primit 7 ani și 8 luni de închisoare, în timp ce prietenul lui de 28 de ani a primit 5 ani și 9 luni de închisoare.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon! 

Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
FOTO ȘI VIDEO ”Cea mai tare reclamă a deceniului!” Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius, reuniți la aceeași masă înainte de Mondial
FOTO ȘI VIDEO ”Cea mai tare reclamă a deceniului!” Messi, Ronaldo, Mbappe și Vinicius, reuniți la aceeași masă înainte de Mondial
Citește și...
Grav accident în Neamţ, între două mașini. Una a luat foc după impact, patru persoane au murit. Un bebeluș a rămas orfan

Două autoturisme, în care se aflau şapte persoane, inclusiv un bebeluş, s-au ciocnit, miercuri seară, pe DN 15D, în comuna Dulceşti, judeţul Neamţ, una dintre maşini luând foc după impact.

Bărbatul din Vaslui care și-a amenințat cu moartea fiul era orbit de gelozie. I-a spus soției că nu ar fi copilul lui

Apar detalii noi în cazul îngrozitor din Vaslui, unde un bărbat de 37 de ani a fost arestat după ce și-a amenințat cu moartea băiatul. Măcinat de gelozie, individul i-a reproșat mamei că adolescentul nu ar fi copilul lui.

Accident cumplit în Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită pe trotuar, după impactul violent între două mașini

Accident cumplit, în centrul orașului Cluj-Napoca. O femeie de 30 de ani a murit strivită de o mașină, pe trotuar.

Recomandări
Surse: România vrea să negocieze cu Pfizer. Ce ar putea primi în schimbul vaccinurilor de 600 de milioane de euro

România caută soluții pentru plata celor 600 de milioane de euro către compania Pfizer după ce a pierdut procesul la Bruxelles. 

Miza enormă pentru România din spatele războiului din Iran, mai ales pe fondul recesiunii tehnice

Din cauza conflictului din Orientul Mijlociu sunt în pericol afaceri care ar putea aduce în România anul acesta 3,7 miliarde de dolari. Exporturile către țările din regiune se desfășoară cu dificultate. 

Ciclonul Erminio a lovit România, după pagube majore provocate în Grecia și Italia. Două coduri galbene de vreme rea

Ciclonul Erminio, care a luat o viață și a provocat pagube în Italia și Grecia, a ajuns și în România. Intensitatea la noi în țară este mai scăzută, dar ne așteaptă câteva zile de ploi abundente și vânt.