Caz revoltător în Prahova! Filme indecente cu o minoră, găsite pe telefonul unui bărbat de 61 de ani

×
Publicitate

Caz revoltător în Prahova! Un bărbat de 61 de ani este acuzat că, timp de 10 luni, ar fi profitat de o fată de 14 ani.

Potrivit procurorilor DIICOT, în telefonul mobil al individului au fost găsite fotografii și filmulețe indecente cu el și copila.

Barbatul - care a fost arestat preventiv - i-ar oferit sume cuprinse între 50 și 80 de lei, dar și haine și alte bunuri, ca să-i accepte avansurile, mai spun anchetatorii.

Mai mult, în urmă investigațiilor, procurorii au descoperit că și un unchi de-al adolescentei ar fi profitat de ea.

Omul, în vârstă de 48 de ani, nu a recunoscut însă nimic. El este cercetat acum în libertate.

Articol recomandat de sport.ro
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Maya Jama a ”rupt” internetul cu ultima postare, după ce Ruben Dias s-a afișat cu noua iubită
Citește și...
Moartea violentă a unui cămătar pune pe jar poliția. Pe lista suspecților se află și fiica lui de 17 ani

Moartea violentă a unui personaj controversat din Fălticeni pune pe jar poliția. Bărbatul a avut parte de o moarte violentă iar anchetă se dovedește imposibilă.

Tentativă de sinucidere la stația de metrou Piața Unirii. Un bărbat a fost rănit

Circulaţia metroului s-a desfăşurat îngreunat, vineri seară, pe magistralele 1 (Republica-Dristor 2) şi 3 (Anghel Saligny - Preciziei), călătorii fiind anunţaţi prin difuzoare că situaţia este urmare a unei tentative de sinucidere.

Un bărbat de 61 de ani din Câmpina a întreținut relații intime cu o minoră, a filmat-o și a distribuit imaginile

Un bărbat în vârstă de 61 de ani este cercetat în arest preventiv, iar altul, în vârstă de 48 de ani, este cercetat în libertate de către procurorii DIICOT Ploieşti, cei doi fiind acuzaţi că au întreţinut relaţii sexuale cu o fată în vârstă de 14 ani.

Recomandări
Bilanțul incidentelor cu drone și mine marine din România, de la începutul războiului din Ucraina. Raportul publicat de MApN

MApN prezintă situația incidentelor cu drone și mine marine care au pătruns pe teritoriul României, încă de la începutul invaziei rusești pe scară largă în Ucraina.

Minister: Ultimul element al podului peste Siret, gata de montare. Drumul Expres Brăila-Galaţi se deschide în acest an

Secretarul de stat în Ministerul Transporturilor, Irinel Ionel Scrioșteanu, anunță că se montează ultimul element al noului pod peste Siret de pe Drumul Expres Brăila-Galați (DEx6), care va fi cel mai complex după podul peste Dunăre de la Brăila.

Ciucu „echilibrează” bugetul PMB pe spatele copiilor, mamelor și a persoanelor cu dizabilități. Lista ajutoarelor tăiate

Consiliul General al Capitalei a aprobat vineri o serie de măsuri care schimbă semnificativ sistemul de stimulente financiare acordate bucureștenilor.