Bărbat condamnat pentru uciderea soției sale, s-a recăsătorit la câțiva pași de mormântul acesteia. Reacția miresei

62264040
StirilePROTV

Un bărbat condamnat pentru uciderea primei sale soții s-a recăsătorit, la câțiva pași de mormântul acesteia. Individul, acum în vârstă de 53 de ani, a stat doi ani după gratii, după ce femeia a căzut de la balconul unui hotel din Marbella, Spania.

Dermot McArdle, în vârstă de 53 de ani, a fost găsit vinovat în 2008 de uciderea primei sale soții, Kelly Ann Corcoran, în vârstă de 29 de ani, care a căzut de pe balconul unui hotel în februarie 2000.

Tatăl a patru copii, McArdle s-a căsătorit vineri cu noua aleasă, Claire Dollard, la biserica St Fursey din Dundalk, relatează The Mirror. Însă, chiar în cimitirul bisericii a fost înmormântată femeia pentru a cărei moarte a fost găsit vinovat Dermot McArdle, Kelly.

Actuala lui soție nu a părut deranjată de acest lucru, dar ar fi vrut ca situația să nu fie expusă public, arată sursa citată.

Aceasta este la primul mariaj, așa că și-a dorit o nuntă în biserică cu rochie albă de mireasă.

„Au încercat să păstreze discreția, el nu a vrut să iasă în presă. Totul a fost planificat în liniște, ea a fost încântată pentru că a așteptat cu nerăbdare să se căsătorească cu el. Există o mică diferență de vârstă între ei” a declarat un apropiat al cuplului.

Ancheta uciderii primei sale soții, desfășurată în Spania, a durat opt ani, iar bărbatul a fost acuzat și ulterior condamnat după ce un martor l-a auzit spunând că ar fi împins-o de la balcon. Mai exact, copilărie, fiul său i-a spus unei rude că tatăl său i-a „împins” mama.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Accident frontal într-o comună din județul Neamț. Patru persoane, transportate de urgență la spital. VIDEO

Patru persoane au ajuns la spital, în urma unui accident de circulație petrecut într-o comună din județul Neamț.

Tragedie în Cluj-Napoca. Un bărbat s-a aruncat de la etajul 24 al celui mai înalt bloc din România

Un bărbat în vârstă de 34 de ani s-a aruncat de la etajul 24 al blocului West City Tower din Cluj-Napoca, cel mai înalt din țară.

Accident grav de Ziua Copilului. Zece persoane, între care şapte copii, sunt răniți

Zece persoane, între care şapte copii, au fost rănite, miercuri după-amiază, într-un accident rutier produs în judeţul Botoşani, în care au fost implicate două maşini.  

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.