Cel mai negru moment din Black Friday. Ce-a patit un barbat care a lesinat in timpul cumparaturilor

60531249

Promotiile lansate de "Black friday" au "luat mintile" multor persoane, care au vrut sa puna mana pe produsele ieftinite cu orice pret, la propriu. Un batran de 61 de ani din Virginia a murit din cauza nepasarii celor din jur.

Batranul a lesinat in timp ce se afla intr-un magazin cu reduceri, el avand ceva probleme cu inima. Nimeni nu s-a oprit din goana dupa cumparaturi ieftine pentru a-l ajuta. Ba mai mult, au fost persoane care pur si simplu l-au calcat in picioare pe batran.

Walter Vance, farmacist de profesie, ar fi supravietuit daca ar fi existat macar o persoana care sa-i dea o mana de ajutor si sa cheme mai repede o ambulanta. El a murit la spital.

Prietenii barbatului au marturisit ca sunt socati de lipsa de solidaritate si compasiune a clientilor din magazinul respectiv.

“Unde este latura samariteana a oamenilor? Cum poti sa te uiti la un om cazut si in suferinta fara sa incerci sa il ajuti. Cum pot sa fie niste obiecte mai importante decat o viata?”, s-a intrebat unul dintre apropiatii batranului.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
Cele mai socante imagini din 2011. Sicriu tras cu funia spre mormant, sub o ploaie de gloante. VIDEO

Un sicriu tras cu o funie spre mormant – este una dintre cele mai socante imagini ale anului 2011, chiar daca scenele s-au petrecut in Siria, o tara in care conflictul armat a atins dimensiuni greu de inchipuit.

Mancarea ii lasa pe parinti fara copii. Cum a ajuns acest baiat intr-un centru de plasamant

Un copil a fost luat din familie de catre lucratorii asistentei sociale si dus de urgenta intr-un centru de plasament. Autoritatile se tem pentru sanatatea lui si considera ca mama l-a neglijat.

Gest scandalos facut de pasagerul unui avion, la clasa I. A ajuns direct la inchisoare, la aterizare

Zbor cu final neplacut pentru un pasager al cursei Salt Lake City - Boston, care fost arestat imediat dupa aterizarea aeronavei. Totul dupa ce un alt pasager l-a surprins in timp ce urmarea filme porno cu minori, pe laptop.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Cum apare pe hărți Lacul Ontario, redenumit America de Trump. Cel mai puternic om al lumii a trecut acum la gâștele canadiene

Lacul Ontario apare începând de duminică drept Lacul America pe hărțile Google destinate utilizatorilor din SUA, pentru restul lumii el rămând cu denumirea sa corectă. După schimbarea numelui lacului, Trump a trecut acum la gâștele canadiene.

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.