Solistul UB 40, Ali Campbell: "Am emotii intotdeuna cand urc pe scena, dar ele ma tin in forma"

×
Codul embed a fost copiat

Aceasta este marturisirea pe care a facut-o solistul trupei UB 40 cu cateva ore inaintea concertului sau din Bucuresti. Artistul a dat autografe, apoi a fugit direct pe scena, unde a facut probe si a cantat alaturi de cei 9 membri ai formatei sale.

Ali Campbell a tinut neaparat sa vada scena si sala in care va canta inainte de spectacol. I-a urmarit pentru cateva minute pe membrii formatiei, a mai dat cateva indicatii pentru reglajul de sunet, apoi a luat cu hotarare microfonul.

Nu a avut nevoie sa isi incalzeasca vocea, poate si pentru ca, dupa cum marturiseste, emotiile sunt constructive pentru el.

"Sunt inca extrem de emotionat inainte de concert, dar cred ca asta ma tine in forma si daca nu eram emotionat, poate nu cantam asa de bine", spune Ali Campbell.

Artistul in varsta de 52 de ani a venit in Romania impreuna cu sotia sa. Nu a avut pretentii exagerate, le-a cerut organizatorilor mancare romaneasca si a incercat si bauturile noastre.

Citește și
Vocea Românie
Primul LIVE din sezonul 13 Vocea României a avut momente spectaculoase, iar emisiunea a fost lider absolut de audiență

Banii care se vor strange din vanzarea biletelor din concert vor fi donati Fundatiei Fara.

Concertul va incepe la ora 20.00, iar in deschidere va urca pe scena trupa Taxi. Ali Campbell va canta peste 20 de piese atat cunoscute, cum ar fi "Red red wine", "I got you, babe" sau "Can't help falling in love" dar si melodii noi de pe noul sau album.

Citeste si:

De ce i-au condamnat milioane de oameni pe niste parinti dupa ce au vazut aceasta inregistrare

Un barbat de 55 de ani traieste de 5 saptamani fara puls. Cum e posibil asa ceva?


 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
GALERIE FOTO Cele trei stadioane pe care poate juca România la Cupa Mondială din 2026
Citește și...
Vocea trupei UB40, Ali Campbell, a sosit in Romania: Abia astept sa-mi intalnesc fanii a treia oara
Vocea trupei UB40, Ali Campbell, a sosit in Romania: Abia astept sa-mi intalnesc fanii a treia oara

"Fanii din Romania sunt extraordinari, abia astept sa ii intalnesc pentru a treia oara", a spus Ali Campbell, vocea grupului UB 40, care a aterizat, in acesta dupa amiaza, la Bucuresti.

Recomandări
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO
Responsabili americani transmit Europei: Fără întărirea apărării până în 2027, SUA pot renunța la unele mecanisme NATO

Responsabilii americani i-au avertizat pe omologii europeni că, dacă nu-și consolidează până în 2027 capacitățile defensive, Statele Unite își vor sista participarea la anumite mecanisme de apărare ale NATO.

Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei
Căldură gratis în calorifere, trafic rutier ”ca afară” sau case pentru tineri. Ce promit candidații la Primăria Capitalei

Energie termică gratis, fluidizarea traficului rutier sau locuințe pentru tineri. ȘtirileProTv.ro vă prezintă cele mai importante promisiuni electorale ale candidaților la alegerile pentru Primăria Capitalei, care sunt organizate în 7 decembrie 2025.

Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă
Criza apei i-a costat pe locuitorii din Prahova și Dâmbovița 120.000 euro pe zi. Restaurante și afaceri, forțate să caute apă

Criza apei din Prahova și Dâmbovița se îndreaptă spre o posibilă soluționare. Premierul Ilie Bolojan a anunțat că vineri seară alimentarea cu apă va fi reluată treptat, dar a avertizat că apa nu va fi deocamdată potabilă.