Prince si Paris Jackson, pe scena Grammy: "Te iubim, tati!" VEZI VIDEO

×
Publicitate

Fanii lui Michael Jackson care au urmarit ceremonia de decernare a premiilor Grammy din acest an au asteptat cu sufletul la gura momentul in care copiii megastarului au urcat pe scena.

 

Paris, care are 11 ani, si Prince, care are 12, au multumit pentru premiul acordat postum tatalui lor pentru intreaga activitate.

"Suntem mandri sa acceptam acest premiu in numele tatalui nostru, Michael Jackson. Mai intai, vrem sa multumim lui Dumnezeu, pentru ca a avut grija de noi in ultimele sapte luni si bunicilor nostri, pentru sprijin. Vrem sa multumim si fanilor. Tatal nostru v-a iubit atat de mult, pentru ca intotdeauna ati fost alaturi de el", a spus Prince, emotionat.

"Tata a fost intotdeauna preocupat de planeta si de umanitate. Prin munca sa sustinuta si prin dedicatia sa, el a ajutat multe cauze caritabile. In toate cantecele sale, mesajul era simplu: dragoste. Vom continua sa raspandim acest mesaj si sa ajutam lumea. Multumim. Te iubim, tati", si-a incheiat Prince discursul.

"Tati trebuia sa fie aici si sa cante pentru ca nu a putut sa cante anul trecut. Multumim. Te iubim, tati", a spus si Paris.

Copiii au fost insotitit pe scena de mai multi veri, iar momentul a fost precedat de interpretarea piesei "Earth Song" de Carrie Underwood, Usher, Smokey Robinson, Celine Dion si Jennifer Hudson. Pe fundal au fost proiectate imagini ale unui clip 3D, realizat chiar de magastar, special pentru turneul care trebuia sa il sustina la Londra.

sursa foto: Mediafax

 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
GALERIE FOTO Diletta Leotta s-a fotografiat în cel mai strâmt costum de baie și i-a înnebunit pe fani: ”Zoom incontrolabil”
Citește și...
Michael Jackson, deshumat? Urmeaza a patra autopsie?!

Megastarul nu isi gaseste linistea! De parca nu era de-ajuns ca a fost inmormantat la zeci de zile dupa moarte, acum trupul sau ar putea sa fie deshumat.

Copiii lui Michael Jackson vor canta la premiile Grammy!

Cei trei copii ai megastarului vor urca pe scena la premiile Grammy pentru a interpreta unul dintre hiturile artistului. Este un omagiu pe care cei mici vor sa-l aduca tatalui lor.

A innebunit internetul! Michael Jackson traieste?!

Se intampla si prin America, nu numai pe la noi! Numai ca, de data aceasta, cine a vrut sa dea o teapa cu un concert nu s-a prea gandit ca megastarul nu mai poate de multa vreme sa apara pe o scena.

Recomandări
ANAF pregătește o nouă procedură pentru veniturile nedeclarate. Contribuabilii vor fi notificați și pot fi chemați la audieri

ANAF pregătește o nouă procedură pentru persoanele care au obținut venituri anul trecut, dar nu și-au declarat contribuțiile la pensie și sănătate. 

”Izvoare de sănătate”. La Slănic Moldova, locurile la tratament se rezervă cu un an înainte, dar studiile clinice lipsesc

Începem campania: „Izvoare de sănătate”, despre una dintre puținele bogății pe care România nu le-a pierdut de tot: apele ei sărate, minerale și termale. 

Câte femei conduc, de fapt, marile companii din România. Cristina Chiriac: Numărul e neschimbat, deși legea s-a modificat

Legea care trebuia să crească reprezentarea femeilor în conducerea companiilor listate nu a făcut mari schimbări. Într-un interviu, Cristina Chiriac, președinta CONAF, explică de ce numărul femeilor din consiliile analizate a rămas exact același: 82.