"Eu cand vreau sa fluier, fluier", proiectat in Penitenciarul Jilava!

×
Publicitate

120 de detinuti si gardieni de la Penitenciarul Jilava au comentat o evadare din puscarie si au ras la metodele de seductie ale unui pusti de 18 ani, la proiectia filmului "Eu cand vreau sa fluier, fluier"!

Totul s-a intamplat joi dupa-amiaza, iar la sfarsit regizorul Florin Serban le-a spus detinutilor: "Sper ca filmul nu v-a dat idei".

Sunt peste 100 de detinuti la Penitenciarul Jilava care au urmarit filmul lui Florin Serban, "Eu cand vreau sa fluier, fluier". Multi s-au regasit in el.

Scenele pe care le vad pe ecran le traiesc in fiecare zi. De exemplu, un tanar care a furat dintr-o casa 20 de milioane de lei si care acum este condamnat la sase ani, a urmarit filmul cu sufletul la gura.

"Eu cand vreau sa fluier, fluier", debutul in lungmetraj al lui Florin Serban, a obtinut doua premii importante la Festivalul de la Berlin: marele premiu al juriului - Ursul de Argint si distinctia "Alfred Bauer".

In mai putin de o saptamana de cand ruleaza in cinematografele din tara, pelicula a reusit sa stranga aproape 13.000 de spectatori.

EXCLUSIV! Actorii din Eu cand vreau sa fluier, fluier, mandri de experienta

 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
FOTO Fosta luptătoare din UFC și-a surprins fanii cu un pictorial interzis minorilor: ”Sunt puși, nu?”
Citește și...
Actorul Ben Affleck a câștigat marele premiu la emisiunea „Vrei să fii milionar?”. Care a fost ultima întrebare

Starul hollywoodian, în vârstă de 53 de ani, a concurat în versiunea americană a acestui concurs televizat alături de Jamie Ding, un campion al altei emisiuni TV celebre, "Jeopardy!".

Zendaya a făcut furori într-o rochie inspirată de pânza de păianjen la premiera noului film „Spider-Man”. GALERIE FOTO

Zendaya și Tom Holland au atras toate privirile la premiera londoneză a filmului „Spider-Man: Brand New Day”, unde au apărut împreună la scurt timp după ce au confirmat că sunt căsătoriți.

Motivul pentru care BTS boicotează premiile Grammy. „Sperăm ca muzica noastră să fie ascultată și apreciată pentru ceea ce e”

Trupa K-pop sud-coreeană BTS a anunțat miercuri că nu își va înscrie muzica în cursa pentru Grammy Awards 2027 din cauza introducerii de către organizatori a unei noi categorii dedicate muzicii pop asiatice, informează AFP.

Recomandări
ANM a emis cod roșu de caniculă în trei județe din România. Temperaturile ajung la 40 de grade. HARTĂ

Administraţia Naţională de Meteorologie a emis o avertizare Cod roşu de căldură intensă şi temperaturi extreme, care va afecta, în următoarele 24 de ore, judeţele Satu Mare, Bihor şi Arad.

Guvernul cere reducerea consumului de energie. România încearcă să evite importurile mari în următoarea perioadă

Guvernul caută soluții pentru ca România să importe cât mai puțină energie electrică în următoarea lună. Instituțiile de stat vor fi obligate să reducă din consum, iar cele private sunt îndemnate să își mute activitățile din orele de vârf.

Nivelul Dunării scade îngrijorător. Armata va detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă

Operațiuni urgente pe Dunăre. Reprezentanții Armatei au făcut măsurători, iar duminică, 02 august, vor detona o stâncă pentru a devia cursul apei spre centrala de la Cernavodă.