Cel mai simpatic monstru verde se intoarce! Un nou film cu Shrek

×
Publicitate

Shrek, simpaticul capcaun verde, revine pe marile ecrane intr-o noua pelicula.

De data aceasta este pacalit sa semneze un pact, iar vraja se abate asupra Fionei si a prietenilor lui.

"Shrek Forever After", cea de-al patrulea si ultimul film din serie, va fi lansat la sfarsitul lunii mai in Statele Unite.

Desi a trecut deja prin multe aventuri si este asezat la casa lui, viata domestica il cam plictiseste pe capcaunul dornic de aventuri. Asa ca incearca sa se angajeze, insa odata ce semneaza un act, asupra lui si a celor dragi se abate un blestem teribil.

Shrek se trezeste intr-un tinut in care capcaunii sunt vanati, iar iubita lui Fiona nu-si aminteste sa-l fi cunoscut vreodata.

Impreuna cu vechii sai prieteni, eroul are o sarcina grea pe umeri: sa restabileasca linistea in regatul Far Far Away si sa o salveze pe iubita lui.

Articol recomandat de sport.ro
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Derapaj incredibil în timpul finalei Spania - Argentina: „Sunt niște porci, niște escroci, niște bătăuși”
Citește și...
„Odiseea”, regizată de Christopher Nolan, pe primul loc în box office, cu încasări de 124,5 milioane de dolari

În ciuda controverselor, filmul „Odiseea” e pe cale să devină block-buster-ul verii.

Electric Castle 2026. Festivalul adună o comunitate în care se leagă prietenii și chiar mari iubiri

Ploaia, o tradiție deja la „Electric Castle”, a marcat cea de-a treia noapte de festival. După o zi caniculară, mulți au primit-o cu bucurie.

Concertul lui Bad Bunny de la Milano, întrerupt de grindină. 80.000 de oameni evacuați, fani răniți de gheață | VIDEO

Un concert al cântăreţului portorican Bad Bunny de la Milano a fost întrerupt sâmbătă seara, după ce o puternică furtună cu grindină a obligat circa 80.000 de persoane să părăsească locul de desfăşurare a evenimentului în aer liber.

Recomandări
Bușteniul a fost distrus de viitura extraordinară. Șuvoaiele au săpat în asfalt și au măturat totul în cale

Viitura cu o forță extraordinară care a măturat duminică orașul Bușteni a lăsat în urmă dezastru.

Grevă de avertisment de două ore în Sănătate, față de proiectul legii salarizării. Sanitas anunță grevă generală pe 28 iulie

O grevă de avertisment de două ore are loc luni în sistemul public de sănătate, iar din 28 iulie sindicaliștii Sanitas anunță grevă generală, în semn de protest față de proiectul legii salarizării.

Spania a câștigat Cupa Mondială 2026 după 1-0 cu Argentina. Ferran Torres a adus victoria în minutul 106

Selecţionata Spaniei a câştigat al doilea său titlu mondial la fotbal, după ce a învins Argentina cu scorul de 1-0 (0-0, 0-0), după prelungiri, duminică, pe New York/New Jersey Stadium, în finala turneului găzduit de Statele Unite, Mexic şi Canada.