Nicolas Sarkozy si Carla Bruni sarbatoresc un an de casnicie

×
Codul embed a fost copiat

Presedintele Frantei si sotia sa vor serba, maine, un an de la casatoria lor pe cat de discreta, pe atat de mediatizata. Carla Bruni Sarkozy si-a dorit sa incarneze o prima doamna moderna, al carei rol sa fie conturat in tuse fine.


Toata lumea e de acord ca, asezat la casa lui langa Carla, presedintele Frantei s-a cumintit intr-un mod surprinzator.

Daca in primul an de mandat, Sarkozy a fost taxat fara mila pentru gustul lui ostentativ pentru lux si mai ales pentru reactiile sale impulsive, de cand s-a insurat a treia oara parca e alt om.

Pe 2 februarie 2008, Carla Bruni si Nicolas Sarkozy s-au casatorit intr-un cadru foarte restrans, chiar la palatul Elysee.

Citește și
Nicolas Sarkozy
Sarkozy si Carla, pierduti in saruturi si imbratisari!

"Avem o viata linistita, ne-am gasit ritmul potrivit", marturisea Nicolas Sarkozy intr-un interviu acordat recent saptamanalului le Point. "Pun mare pret pe tot ce-mi spune. Parerile ei imi largesc enorm perspectiva", a mai spus el cu mandrie.

Dupa cateva vacante excesiv mediatizate avute la sfarsitul lui 2007, la Eurodisney, Egipt ori Iordania, in care s-au afisat ca niste indragostiti lulea, cuplul si-a schimbat drastic strategia.

Iesirile lor in lume au devenit mult mai discrete, iar imaginea fostului top-model - care marturisea odinioara ca monogamia o plictiseste de moarte - s-a schimbat considerabil.

In 2008, cei doi au facut doua ample vizite de stat in Marea Britanie si Israel, unde Carla i-a fermecat pe toti cu gratia, eleganta si zambetul ei.

De cand s-a maritat, frumoasa de 41 de ani a inregistrat un nou disc, iar banii obtinuti din vanzari le-a donat unor asociatii de caritate. In plus, a devenit ambasadoare mondiala pe langa Fondul Mondial de combatere a maladiei SIDA, tuberculozei si malariei.

Si cu asa mandrete de nevasta alaturi, Nicolas Sarkzoy a fost extrem de motivat s-o tina multumita. Asa ca urmat cu maxima seriozitate programul de exercitii conceput pentru el de o tanara antrenoare de fitnes. Aceasta din urma declara ca programul ei l-a ajutat pe Sarkzoy sa slabeasca si chiar sa-si imbunatateasca viata intima.

Rolul voit asumat in planul secund nu inseamna nicidecum ca doamnei Sarkozy i s-ar fi "tocit" replica. Mai cu seama comentariile ei despre italieni n-au fost deloc gustate in Peninsula. Dupa ce premierul Berlusconi l-a descris pe Barack Obama drept "tanar, chipes si... bronzat", Prima Doamna a Frantei s-a declarat public "foarte fericita ca acum e frantuzoaica".

Articol recomandat de sport.ro
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Ce face marea campioană Monica Roșu, la 20 de ani după ce s-a retras din gimnastică. "E o altă carieră"
Citește și...
Prezentare Dior/Galiano, pe muzica de Carla Bruni-Sarkozy
Prezentare Dior/Galiano, pe muzica de Carla Bruni-Sarkozy

La Paris, saptamana modei a impresionat inca de la inceput cu noua colectie haute-couture a Casei Dior semnata de maestrul John Galliano.

Sarkozy si Carla, pierduti in saruturi si imbratisari!
Sarkozy si Carla, pierduti in saruturi si imbratisari!

Cei doi au fost invitati de onoare la un concert care a dat startul unui an de manifestari braziliene, la Rio de Janeiro, dedicate Frantei.

Carla Bruni, goala pe genti!
Carla Bruni, goala pe genti!

10.000 de genti din panza, inscriptionate cu imaginea nud a Primei Doamne a Frantei, au fost puse in vanzare de catre o companie din insulele Reunion.

Recomandări
Impozitele pe locuințe vor exploda în 2026. Unii proprietari vor plăti și de două, trei ori mai mult
Impozitele pe locuințe vor exploda în 2026. Unii proprietari vor plăti și de două, trei ori mai mult

În 2026 impozitele pe locuințe vor crește mai mult decât de obicei, a decis Guvernul. Taxele se vor mări cu aproape 80%, însă au fost eliminate reducerile în funcție de vechimea locuinței, așa că în unele cazuri, creșterea va fi dublă sau chiar triplă.

Volodimir Zelenski a anunțat că se va întâlni cu Donald Trump pentru discuții privind garanțiile de securitate pentru Ucraina
Volodimir Zelenski a anunțat că se va întâlni cu Donald Trump pentru discuții privind garanțiile de securitate pentru Ucraina

Președintele ucrainean Volodimir Zelenski a declarat vineri că se va întâlni cu președintele american Donald Trump în Florida, duminică, 28 decembrie.

Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate
Plan Roșu de Intervenție activat, în urma unui accident între 10 mașini, în județul Olt. 27 de persoane implicate

Un accident de amploare s-a produs pe Drumul Expres 12, în zona localității Optași Măgura, județul Olt, unde 10 autoturisme au fost implicate într-o coliziune în care se aflau aproximativ 27 de persoane.