Dansuri in ploaie, declaratii de dragoste si masini tractate din noroi cu calul. Atmosfera superba de la "Electric Castle"

×
Publicitate

Libertate absoluta, dansuri in ploaie si noroi din cap pana-n picioare - cam asa s-ar traduce in aceasta vara festivalul "Electric Castle'' de la Bontida, in Cluj. A plouat in fiecare seara, insa - chiar si asa - tinerii au stiut sa se distreze.

Au incaltat cizme de cauciuc, au dansat infasurati in pelerine de ploaie si s-au murdarit cu noroi - un motiv bine intemeiat pentru unii de a ramane cu instantanee memorabile.

tineri la

In penultima seara de festival a plouat cel mai tare, dar nimeni nu s-a lasat descurajat de vreme. In timpul zilei insa au dat de greu. Miile de corturi instalate in zona de camping a festivalului erau pline de apa si noroi. Acest tanar isi pastreaza umorul si se pune rapid pe treaba, pentru ca nu vrea sa piarda ultima noapte de festival.

Tanar care scoate apa: "Mai bei o gura daca ti-e sete..."

ploaie in cort la

Adrian: "Am apa in cort, dar nu imi pasa ca a fost genial."
Reporter: "Aici ai dormit azi noapte?"
Adrian: "Nu puteai sa dormi aici, iti dai seama, dar cui ii pasa de dormit cand e atat de super aici!"

Alti tineri incearca sa-si scoata masinile blocate in noroi cu ajutorul localnicilor veniti cu atelaje si cai sau cu tractoare

Reporter: "Cum de tescurci?"
Fata la volan: "Nu prea bine, sunt ajutata."

masina trasa de cal, la

Martin Ban, sofer de tractor: "Am venit sa ii ajutam cu tractor, cu caii, cu tot."
Reporter: "Cate masini ati scos?"
Martin Ban: "Astazi am scos vreo 30."

Obisnuiti din alti ani cu noroiul, tinerii au venit de data aceasta pregatiti. Deja cizmele de cauciuc sunt o marca a festivalului.

Tineri: "Avem cizme. Uite, baietii de acolo imping foarte elegant. Mai chemam prieteni, e ok."

tineri la

In timp ce unii s-au ocupat de organizare, altii au avut grija sa imortalizeze momentele unice in ploaie. Special pentru fotografii, unii s-au mazgalit pe fata cu noroi, iar altii si-au sarutat fierbinte partenera. Nu au lipsit nici declaratiile de dragoste in genunchi, in mijlocul baltii.

Duminica seara festivalul se incheie cu un concert mult-asteptat.


 

Articol recomandat de sport.ro
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
FOTO A fost gimnastă de performanță și a devenit pilot de avion! "În ultimul an am zburat aproximativ 300.000 de kilometri"
Citește și...
Actrita Sunny Leone a renuntat la filmele pentru adulti. Cu ce se ocupa acum vedeta in varsta de 35 de ani

Fosta actrita de filme pentru adulti Sunny Leone s-a reorientat si a devenit scriitoare de literatura erotica.
 

Alan Vega, pionier al muzicii punk si lider al trupei Suicide, a murit la varsta de 78 de ani

Alan Vega, pionier al muzicii punk si lider al trupei Suicide, a murit sambata, la varsta de 78 de ani, vestea fiind confirmata de actorul si interpretul Henry Rollins, a anuntat consequencesofsound.net.

Fotografia postata de Sylvester Stallone pe Instagram cu putin timp inainte de atacul din Nisa. Ce a declarat actorul

Sylvester Stallone a postat pe Instagram o fotografie facuta cu cateva minute inainte de atacul din Nisa.

Recomandări
Nicușor Dan a promulgat legea ANI, care îl lasă fără funcție pe Dominic Fritz, fără să o trimită înapoi. Are și o explicație

Președintele Nicușor Dan a anunțat, vineri, că a promulgat Legea pentru modificarea și completarea unor acte normative în domeniul integrității în forma care i-a fost transmisă de către Parlamentul României, fără să o mai trimită înapoi, la reexaminare.

Acciza la motorină, redusă temporar cu 25% până pe 15 septembrie. Anunțul Ministerului Finanțelor

Ministerul Finanțelor majorează la 25% reducerea temporară a accizei aplicabile motorinei standard pentru intervalul 1–15 septembrie 2026, ca urmare a noii evaluări bilunare prevăzute de mecanismul instituit prin Legea nr.162/2026.

Lucian Pahonțu, reacție la acuzațiile privind Revoluția: „Întreaga activitate s-a derulat în conformitate cu normele legale”

Nicușor Dan a declarat că șeful SPP Lucian Pahonțu nu este în situația celor care au participat la acțiunile de reprimare a protestatarilor din Decembrie '89 și de la Mineriada din iunie 1990.