Cum putem să ne distrăm și să-i învățăm pe cei mici lucruri noi, fără să apelăm la dispozitivele mobile

×
Publicitate

Cât stăm acasă, putem să-i învățăm pe cei mici lucruri noi și să ne distrăm bine, fără să apelăm la dispozitivele mobile.

Spre exemplu, jucați-vă de-a medicul. Învățați să vă protejați de virus și deveniți eroi, salvând vieți.

Dați un concert cu instrumente improvizate și înregistrați-l. Alegeți un board game, gătiți împreună și faceți din activități ca desenatul un pretext ca să repetați adunarea sau o limbă străină.

Puțină joacă ne face tuturor bine.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”
FOTO Fosta iubită a lui Dele Alli a pozat topless și fanii i-au ”invadat” conturile sociale: ”Mulțumim, ești un înger!”

Acest articol este un material publicitar al cărui conținut a fost realizat în mod independent de o terță parte, fără răspunderea editorială şi sub supravegherea PRO TV S.R.L.

Citește și...
Napolact a lansat propriul magazin online de unde se pot cumpăra produse care vor fi donate către Banca pentru Alimente

Napolact a lansat propriul magazin online, platforma e-shop.napolact.ro care livrează momentan doar în Cluj, dar oricine din țară poate cumpăra produse ce vor fi donate către Banca pentru Alimente Cluj.

1 iunie, Ziua Copilului. Un desen cu eroul copilului tău ar putea prinde viață la Pro TV

Când suntem mici, laptele ne face mai puternici, când suntem mari, copiii ne fac cu adevărat mari, ne fac supereroi.

E păcat să renunţăm la obiceiurile bune învățate în izolare. Cum le putem păstra

Statul acasă a fost un prilej să descoperi sau să redescoperi tot felul de hobby-uri. Ar fi păcat să nu te ții de ele în cotinuare.

Recomandări
Negocieri înaintea moțiunii. Strategia lui Ilie Bolojan ca să atragă parlamentari de partea sa

Ilie Bolojan a recunoscut că au loc negocieri în Parlament înainte de moțiunea de cenzură și a explicat că va discuta cu orice parlamentar cu „o atitudine responsabilă”.

UE se adaptează la criza energetică: a redus limitările la ajutoare de stat. Marii beneficiari: agricultura și industria

CE relaxează temporar regulile privind ajutoarele de stat. Asta înseamnă că guvernele vor putea da mai ușor bani firmelor lovite de scumpirea combustibilului, a îngrășămintelor și a energiei electrice, ca urmare a crizei din Orientul Mijlociu.

Demisii în bloc în administrație. Oamenii puși de PSD au plecat cu gândul că se vor întoarce „peste două săptămâni”

În timp ce Sorin Grindeanu este într-o vizită oficială la Paris, 91 de oameni numiți de PSD au plecat din aparatul administrativ.