Iasi: consilierii judeteni isi doresc sediu de 10 milioane de euro!

×
Publicitate

Consilierii judeteni vor casa noua, in zona Copou din Iasi, de 10 milioane de euro! Mai exact, valoarea lucrarilor s-ar ridica la 8,2 milioane de euro, fara TVA.

Noua cladire ar urma sa fie gata in doi ani. Construirea noului sediu este una din prioritatile pe care Constantin Simirad le-a anuntat la preluarea mandatului de presedinte al Consiliului
Judetean Iasi. 

El considera ca, pentru institutia pe care o conduce, spatiul din Casa Patrata, oferit gratuit de Prefectura, nu este suficient. 

Proiectul va fi supusa aprobarii in sedinta de maine a Consiliului Judetean.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
FOTO Bernadette Szocs a întors toate privirile la plajă! Cum se relaxează campioana noastră - https://pro-link.ro/VNa
Citește și...
Si-a omorat fratele pentru un tricou!

Un baiat de 16 ani, din judetul Botosani, si-a lovit fratele vitreg cu o bata, pana cand barbatul de 32 de ani a intrat in coma. Totul pentru un motiv cat se poate de stupid.

Clipe de cosmar pentru o batrana din Vaslui, violata de un tanar de 19 ani

Baiatul si-a acoperit fata cu un ciorap si a navalit in casa peste femeia de 72 de ani, cu gandul sa o jefuiasca. Cand batrana a refuzat sa ii dea banii, a tabarat asupra ei si a batjocorit-o.

Crima pentru o tigara intr-o localitate din Neamt!

Un barbat de 39 de ani s-a stins in chinuri, pentru ca a refuzat sa-i intinda pachetul de tigari unui necunoscut. Povestea continua si mai infiorator. Parintii lui l-au auzit strigand dupa ajutor, dar n-au sarit sa-l ajute.

Recomandări
Cei trei judecători CCR care s-au opus „amendamentului Fritz”. De ce au considerat că legea este retroactivă

Trei judecători ai CCR au avut o opinie separată față de decizia care a declarat constituțional „amendamentul Fritz”. În viziunea lor, acesta încalcă principiul neretroactivității legii.

De ce alegerile prezidențiale din Franța ar putea provoca o ruptură în NATO. România, printre țările direct afectate-POLITICO

NATO se pregăteşte pentru posibilitatea foarte reală ca viitorul preşedinte al Franţei să provoace o ruptură profundă în cadrul alianţei, iar România ar fi printre ţările direct afectate.

Incendiu la Institutul Clinic Fundeni din București. 37 de pacienți au fost evacuați de urgență

Pompierii au intervenit, sâmbătă dimineaţă, pentru a stinge un incendiu care se manifesta cu degajări de fum într-un salon de la etajul al treilea al Institutului Clinic Fundeni din Bucureşti.