Captura record de tigari de contrabanda, la Galati

×
Publicitate

Vamesii si politistii de frontiera au descoperit mai bine de 133.000 de pachete de tigari ascunse intr-un TIR, care venea din Ucraina si avea drept destinatie Bulgaria.

Desi contrabandistii au dat dovada de multa imaginatie si au ascuns marfa in filtre de hote industriale, oamenii legii au mirosit ca e ceva necurat la mijloc si au descoperit intreaga operatiune. In fiecare filtru se aflau 520 de pachete de tigari.

Marfa a fost confiscata iar soferul, care este si proprietarul masinii, risca nu doar sa-si piarda autoutilitara, ci si sa primeasca ani buni de puscarie.

Soferul bulgar, care detine masina in leasing, sustine ca nu are nicio vina si ca nu avea de unde sa stie ce anume transporta.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Au ajuns plini de sange la spital dupa ce i-ar fi atacat un grup de barbati

O noapte de petrecere intr-un bar din judetul Galati s-a terminat prost pentru trei tineri. Au ajuns la spital cu rani grave la cap si pe tot corpul, dupa ce un grup de barbati i-ar fi atacat din senin.

A stat 17 ani in inchisoare pentru crima, dar e inca bantuit de trecut!

Un barbat condamnat pentru trei asasinate comise inainte de 1989 si eliberat intre timp este vanat, in continuare, de trecut.

O suta de galateni au ramas cu conturile goale!

Mii de lei s-au evaporat in momentul in care pagubitii au folosit acelasi bancomat, instalat in Piata Centrala a orasului. Se pare ca datele de pe carduri au fost copiate cu un aparat special, folosit de hoti.

Recomandări
Greva generală din spitale a fost „suspendată” după trei zile. Sanitas: „Am reușit! Am fost auziți!”

Greva generală din spitale a fost „suspendată” după trei zile. Sindicaliștii precizează că această suspendare nu înseamnă o încetare a acțiunii de protest și că își doresc un alt proiect al legii salarizării.

NATO trece oficial în modul de apărare pe Flancul Estic. Noile mutări făcute de Alianță în cazul României

Spania va desfășura la baza aeriană Mihail Kogălniceanu avioane de luptă F-18, un avion cisternă, elicoptere pentru combaterea dronelor și aproximativ 200 de militari, în cadrul noii misiuni NATO de Apărare Aeriană pe Flancul Estic.

Mesaj RO-Alert pentru județul Tulcea. Un grup de ţinte aeriene, detectat de sistemul radar al MApN

Sistemul de supraveghere radar al MApN a detectat în cursul nopţii un grup de ţinte aeriene în proximitatea frontierei fluviale cu Ucraina.