Accident de munca la Constanta! Un barbat si-a pierdut viata

×
Publicitate

Barbatul de 42 de ani a murit in plina strada, sub privirile ingrozite ale sotiei care venise sa-l viziteze la munca. Omul a cazut, pur si simplu, din picioare si s-a lovit violent cu capul de bordura.


Un echipaj SMURD aflat in apropiere a intervenit imediat, insa medicii nu au mai putut face nimic ca sa-l salveze.

Barbatul lucra la negru la constructia unei vile. Martorii spun ca a plecat sa arunce doua galeti cu moloz, iar la intoarcere i s-a facut rau. A cazut si s-a izbit cu capul de o bordura, iar lovitura i-a fost fatala.

Sotia victimei, care a asistat ingrozita la scena, a telefonat imediat la ambulanta, dar medicii nu au mai putut decat sa constate decesul.

Politistii fac acum cercetari, iar Inspectoratul Teritorial de Munca a inceput si el o ancheta. Cum barbatul lucra ca zidar fara forme legale, proprietarul vilei se va alege cu dosar penal.

Muncitorul a lasat in urma doi copii orfani: o fata de 15 ani si un baiat de 18.

Articol recomandat de sport.ro
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Fosta iubită a lui Gabi Torje trece printr-o nouă despărțire
Citește și...
Abuzata iar apoi ucisa pentru un pumn de bani si bijuterii

Aceasta soarta a avut-o o batrana din judetul Constanta. Principalul suspect este un tanar de 21 de ani chiar din satul ei care a ravnit la mica avere si nu s-a sfiit sa ia o viata ca sa puna mana pe ea.

Captura de droguri la Constanta!

Nu s-a deschis inca sezonul estival, dar la malul marii traficantii de droguri sunt in plina activitate. Politistii i-au luat pe sus pe doi barbati din Constanta care aveau peste un kilogram de hasis.

Un detinut cere sa fie eliberat dupa ce a comis un triplu asasinat

Condamnat la 25 de ani de inchisoare, albanezul Shyti Blenis sustine acum ca el doar a asistat la crime si nu a participat.

Recomandări
Încă o noapte albă pentru românii din Belfast. „Acum atacă în spatele casei o persoană mascată. Stăm cu draperiile trase”

A fost încă o noapte albă pentru românii stabiliți în Belfast. Cu draperiile trase și luminile stinse, ai noștri au rămas în case, de teamă să nu devină următoarele ținte ale atacurilor care au zguduit orașul în ultimele zile.

Republica Moldova și Ucraina încep de luni negocierile de aderare la Uniunea Europeană. Anunțul, făcut de președintele CE

Toate statele membre ale Uniunii Europene au fost de acord cu deschiderea primului cluster de negocieri de aderare cu Ucraina şi Republica Moldova, a anunţat vineri seară preşedintele Consiliului European, Antonio Costa, transmit Reuters şi AFP.

Furtuni de o violență extremă au lovit România. Șoferii au fugit din mașini când au început să cadă bucăți mari de gheață

Inundații puternice, drumuri blocate și pagube de proporții. Sunt urmările vijeliilor însoțite de grindină din ultimele 24 de ore. Culturile agricole de pe mii de hectare de teren au fost distruse.