Accident de munca la Brasov. Era sa moara dupa ce a cazut de la etajul 3!

60149857

Un muncitor in varsta de 22 de ani, care lucra la izolatia unui bloc din Brasov, s-a prabusit in gol dupa ce schela de sub el a cedat.

Martorii spun ca suportul nu era bine fixat, dar barbatul n-a tinut seama de asta si a incercat sa urce pana la etajul patru. A cazut peste o masina parcata langa bloc si acolo a ramas, pana cand au l-au ridicat medicii de pe salvare.

Medicii spun ca muncitorul a avut totusi noroc. A cazut cu fata in jos, astfel ca traumatismele cele mai grave sunt la fata. Nu i-a fost afectat creierul si nici coloana vertebrala.

Procurorii si inspectorii de la Protectia Muncii au deschis o ancheta, sa vada cine se face vinovat de producerea
accidentului. Vor verifica inclusiv societatea care a produs schela, sa vada daca nu cumva avea vreun defect de fabricatie.

Tanarul era angajat cu acte in regula la o firma de constructii, dar nu folosea echipament de protectie.

Articol recomandat de sport.ro
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Clara, îndrăgostită de iubitul de 85 de ani: ”Are un spirit tânăr”
Citește și...
Amenzi usturătoare pentru turiştii care au intrat cu ATV-urile în zone interzise, la Vama Buzăului

Mai multi turiștii suprinși de jandarmii montani cu ATV-urile pe dealurile din localitatea Vama Buzăului au primit amenzi usturătoare!

Si-au umplut mainile de sange pentru banii unui batran!

Doi frati din Covasna au batut crunt un batran de 83 de ani ca sa afle de la el unde isi tine pensia, iar cand si-au dat seama ca omul isi da sufletul in fata lor au incercat sa-i incendieze apartamentul ca sa stearga orice urma.

Traficanti de droguri prinsi de politistii de la Crima Organizata Brasov

Trei tineri care vindeau stupefiante au fost retinuti de politisti, in urma unor descinderi.

Recomandări
O a doua dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, în apropiere de Delta Dunării. Reacția MApN

O nouă dronă a fost doborâtă în spațiul aerian românesc, sâmbătă dimineață, în apropiere de Delta Dunării. Anunțul a fost făcut de președintele Nicușor Dan.

Prima regiune care ar avea de suferit în cazul unei crize a carburanților. Benzina a depășit pragul de 9 lei în unele zone

Crește tensiunea pe piața carburanților, iar acest lucru se vede și la pompă. Evoluția prețurilor este influențată de nivelul stocurilor și de dificultățile legate de aprovizionare.

Nava cargo avariată în Marea Neagră rămâne în afara apelor României. Unde ar putea ajunge vasul

Nava cargo, avariată la aproximativ 40 de kilometri de Sfântu Gheorghe, este ancorată în afara apelor teritoriale românești.