Revista presei: Michael Douglas: Am cancer din cauza stresului!

60423296

Michael Douglas crede ca a ajuns sa se imbolnaveasca de cancer din cauza faptului ca in ultimul an a fost foarte stresat, si planuieste sa faca schimbari in viata sa, reducand factorii de stres.

Female First: Actorul crede ca stresul si viata emotionala palpitanta din ultimele luni i-au cauzat declansarea bolii, insa este mai hotarat ca niciodata sa isi schimbe stilul de viata si sa invinga boala. Michael, care s-a luptat si a invins dependenta de alcool si de droguri in trecut - a declarat: "Tipul acesta de cancer poate fi provocat de alcool sau tigari, insa eu cred ca stresul a fost factorul daunator, care l-a declansat."

PeopleJennifer Lopez: La American Idol nu vreau sa fiu diva, vreau sa fiu nepartinitoare Aflata la o conferinta de presa tinuta de organizatorii show-ului American Idol, Jennifer Lopez a declarat ca desi a fost in centrul atentiei in ultima perioada, in ceea ce priveste semnarea contractului cu cei de la American Idol, pe viitor nu-si doreste sa mai iasa in evidenta atat de mult, ci doar sa isi faca treaba si sa descopere noi talente.

Radar Online: Amanta lui Ashton Kutcher era obsedata de el de cativa ani de zile! Pentru ca s-a saturat de sotia sa, Ashton a zis sa mai incerce si prin "vecini", asa ca a apelat la o domnita care ii declarase dragoste eterna de mai multi ani. Brittney Jones, in varsta de 21 de ani a declarat presei ca a avut parte de o noapte fierbinte cu actorul, insa chiar si cu cativa ani in urma  era foarte indragostita de actor.

Contactmusic: Sylvester Stallone, desemnat cel mai bun actor din filmele de actiune Stalone a reusit sa il invinga pe eternul sau rival la acest titlu, actualul guvernator al statului american California, Arnold Schwarzenegger, in urma unui sondaj organizat de site-ul myprotein.com. Sylvester Stallone, in varsta de 64 de ani, a obtinut 31% din totalul voturilor celor 1.891 de persoane care au participat la acest sondaj. Arnold Schwarzenegger, starul francizei "Terminator", a obtinut 24% din totalul voturilor exprimate.

Articol recomandat de sport.ro
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Femeia care l-a fermecat pe Ionuț Chirilă: "Cine e? Lasă-mă lângă ea"
Citește și...
Revista presei: Universul, creat in laborator! Noi descoperiri la Geneva

Cercetatorii de la Geneva au declarat ca au descoperit lucruri noi si interesante intr-un nou experiment facut cu LHC. Acestia au observat ceea ce poate fi starea initiala a materiei care a facut parte din Univers in primele sale nanosecunde de viata.

Revista presei: Bote:Nu mai am timp de orgii.Ultima data am facut sex in WC

Catalin Botezatu este o persoana nonconformista care vorbeste deschis despre viata sa personala. El a declarat ca a facut sex in WC-ul clubului Bamboo ultima data si ca spre deosebire de alti barbati nu si-a botezat penisul.

Revista presei: Cat a costat imbranceala de la Guvern: 120.000 de euro

CNSLR-Fratia a reusit sa adune mai putin de 10.000 de oameni in fata Guvernului. Numai autobuzele au costat peste 120.000 de euro. Intre jandarmi si protestatari au avut loc altercatii care s-au soldat cu ranirea usoara a unui ziarist.

Recomandări
Legea salarizării, încă fără acord politic. PSD vrea salarii mai mari, iar UDMR se teme de scăderi de venituri

Partidele au analizat cea mai recentă variantă a legii salarizării unitare, dar nu s-au pus încă de acord pentru o variantă pe care să o susțină în Parlament.

Cum vrea să schimbe AEP regulile pentru partidele politice. Reforma, deja criticată: „Suntem duşi pe o pistă falsă”

Autoritatea Electorală Permanentă (AEP) a pus în transparenţă decizională proiectul unei noi legi a partidelor politice, menit să înlocuiască actuala Lege nr. 14/2003, în vigoare de peste două decenii. 

Cursa contra cronometru pentru miliardele din PNRR. Aproape 3.000 de proiecte trebuie recepționate într-o săptămână

Aproape 3.000 de proiecte de investiții finanțate prin PNRR trebuie finalizate și recepționate urgent în această săptămână pentru a putea fi decontate, spune premierul Ilie Bolojan.