Printul William si Kate Middleton, despartiti... de Craciun

60456897

Printul William si logodnica sa, Kate Middleton vor porni in 2011 in cea mai frumoasa calatorie a vietii lor, insa pentru moment mai trebuie sa faca ceva sacrificii: de exemplu nu au putut sa petreaca impreuna Craciunul.

People: Cei doi indragostiti au fost de Craciun la o departare de mai bine de 500 de kilometri unul de celalalt, pentru ca William s-a oferit ca voluntar sa ajute la mai multe operatiuni de salvare in Wales, pe cand Kate a petrecut Craciunul alaturi de familia sa in Berkshire, Anglia. Insa cei doi nu vor mai fi despartiti pentru mult timp, pentru ca Revelionul il vor petrece impreuna impreuna cu Regina Marii Britanii.

Female First: "Cheeky Christmas", a trupei Cheeky Girls - cea mai proasta melodie de Craciun Potrivit autorilor sondajului, piesa a fost o cascadorie publicitara prin care gemenele Monica si Gabriela Irimia au incercat sa devina populare. Monica si Gabriela Irimia, care alcatuiesc trupa Cheeky Girls, au sosit in Marea Britanie in 2002 si au devenit celebre dupa ce au participat la concursul de televiziune "Popstars: The Rivals". Melodia de debut, "Cheeky Song (Touch My Bum)", a devenit rapid un hit si s-a vandut in 1,2 milioane de copii in lumea intreaga.

Daily News: Hilary Swank se lanseaza in moda: va crea articole sportive Pentru moment, DMA si Hilary Swank cauta un stilist care sa doreasca sa lucreze la aceasta linie cu celebra actrita. In timpul liceului, Hilary Swank a facut inot, participand la diverse competitii, si este in continuare pasionata de sport. Hilary Swank este dubla laureata a premiului Oscar, gratie rolurilor din filmele "Baietii nu plang niciodata" (1999) si "O fata de milioane" (2004).

The Independent: Ewan McGregor, amenintat in versuri cu moartea Filmarile pentru noul lungmetraj in care joaca Ewan McGregor, "The Impossible", au fost intrerupte dupa ce actorul scotian a primit amenintari cu moartea din partea unui figurant, al carui nume nu a fost dat publicitatii, a fost gasit in rulota actorului, in timp ce scria un poem in care il ameninta cu moartea pe acesta. Barbatul a fost concediat dupa ce producatorii au descoperit poemul in care acesta a descris moartea actorului. Unul dintre versuri suna astfel: "Si te voi privi in ochi in timp ce voi rasuci cutitul...". Filmarile au fost intrerupte temporar in urma incidentului.

Articol recomandat de sport.ro
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Mesajul de la Paris care i-a șters zâmbetul de pe buze lui Vladimir Putin
Citește și...
Ironiile unui ziar olandez: Dragi bulgari si romani, felicitari, ati picat la examen

Amanarea deciziei privind aderarea Romaniei si Bulgariei la Schengen, din cauza opozitiei Olandei si Finlandei, este relatata pe larg de numeroase publicatii internationale.

Borcea, facut praf de propriile rude: Relatia cu Alina e teatru

Nunta lui Cristi Borcea cu Alina n-a scos lumea pe ulitele din Valea Boului, acolo unde a copilarit bossul dinamovist. Din contra, rudele sefului “cainilor” o regreta pe Mihaela, fosta nevasta, despre care spun ca “ramane o doamna adevarata”.

"O femeie nu este implinita decat atunci cand se marita". Cele mai frecvente stereotipuri despre Eva

Spatiul media este impregnat cu stereotipuri traditionaliste si sexiste, in care femeia are un rol controversat, de la gospodina la obiect sexual, potrivit raportului de analiza media al proiectului national Altfem.

Recomandări
Cum ar putea arăta Guvernul Tomac. Numele luate în calcul pentru fiecare minister

Premierul desemnat a avut discuții cu mai mulți specialiști care ar putea primi un loc în viitorul executiv. Eugen Tomac ar dori să aibă două-trei propuneri pentru fiecare minister, astfel încât până miercuri să aleagă titularul fiecărui portofoliu.

Ce știm și ce nu știm despre drona care a explodat în Portul Constanța. Întrebările care alimentează controversele

Sunt încă multe necunoscute după explozia dronei maritime în Portul Constanța. Cronologia incidentului, schimbul de informații cu Ucraina modul în care a fost gestionată situația generează dezbateri aprinse. 

Liderul USR, Dominic Fritz, a dezvăluit planul președintelui Nicușor Dan, dacă pică Guvernul Tomac: "Aşa am înţeles”

Președintele USR, Dominic Fritz, a fost întrebat de jurnaliști, luni, despre informațiile primite de la premierul desemnat Eugen Tomac privind scenariul în care actuala propunere de premier nu ar obține susținerea Parlamentului.