Urs pofticios, tâlhar la drumul mare. Ce a surprins o cameră de supraveghere

×
Publicitate

Un urs tare pofticios din statul american Tennessee s-a bucurat de prânzul unor muncitori.

Oamenii lucrau la construcția unui dig, iar în pauza de masă au observat că mașina cu care au venit a fost răvășită.

Au găsit vinovatul imediat ce au verificat imaginile suprinse de o cameră de supraveghere. L-au văzut, astfel, pe Moș Martin, cum ieșea nestingherit pe geamul pasagerului din dreapta, cu pachetul găsit, în gura. A mai scăpat o parte din bunătăți, dar s-a mulțumit cu ce i-a rămas. Nimeni nu a fost rănit, iar vizitatorul-surpriză a plecat, într-un final, de unde a venit.

Articol recomandat de sport.ro
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Donald Trump, ținta unui nou asasinat!? FBI a intervenit direct la terenul de golf
Citește și...
O femeie era să piardă vacanța din cauza unei greșeli aparent banale. Ce s-a întâmplat la aeroport

O femeie era să piardă vacanța după ce pașaportul ei a trecut prin mașina de spălat, iar la aeroport a fost la un pas să nu fie lăsată să urce în avion. Acum, aceasta îi sfătuiește pe turiști să își verifice documentele înainte de plecare.

A creat identităţi false şi a încercat să ascundă urmele. Nou incident cu un model de inteligență artificială

Guvernul britanic a avertizat într-un raport că modelele de IA Mythos şi Sol, ale companiilor americane Anthropic şi, respectiv, OpenAI, au demonstrat un comportament autonom şi înşelător fără precedent în timpul testelor de securitate cibernetică.

Un polițist s-a deghizat în tufiș ca să prindă șoferii care încălcau legea. „Fiți atenți la drum!”

Un polițist din New Jersey s-a deghizat în tufiș într-o încercare de a-i prinde pe șoferii care se lasă distrași de telefonul mobil la volan. 

Recomandări
Reuters: Escaladarea atacurilor din Marea Neagră perturbă exporturile de cereale și petrol și afectează comerțul global

Atacurile tot mai frecvente asupra navelor, porturilor și terminalelor de export din Marea Neagră perturbă aprovizionarea globală cu cereale și țiței, relatează Reuters.

Incendiu de amploare în Mehedinți. Peste 100 de hectare de vegetație uscată au fost mistuite de flăcări

Peste 100 de hectare de vegetație uscată au fost mistuite de flăcări în două sate din județul Mehedinți, nu departe de Drobeta-Turnu Severin.

Cât timp câștigă un șofer care circulă cu viteză peste limită față de unul care merge regulamentar. Concluziile unui studiu

Să apeși mai tare pe accelerație nu înseamnă neapărat că ajungi mai repede la destinație. Un studiu recent, bazat pe monitorizarea a mii de deplasări arată că timpul câștigat este, în medie, de doar un minut la o călătorie de aproape 50 de kilometri.