Un simptom inedit de Covid-19. A avut erecție patru ore la Terapie Intensivă

62134934
Getty

Un francez de 62 de ani, infectat cu Covid-19, a manifestat un simptom pe care medicii au spus că nu l-au mai întâlnit până acum, scrie tgcom24.

Pacientul a avut erecție timp de aproximativ patru ore în timp ce era internat la Terapie Intensivă. Cazul său a fost publicat inclusiv de revista American Journal of Emergency Medicine.

Bărbatul a primit îngrijiri la un spital din apropierea Parisului. Medicii au spus că nu au observat simptomul neobișnuit de la început, pentru că erau concentrați pe problemele respiratorii ale acestuia.

Ei au explicat că priapismul este o condiție medicală dureroasă care nu are legătură cu dorința sexuală și care este întâlnită în mod normal la băieții cu vârste între 5 și 10 ani și la adulții cu vârste între 20 și 50 de ani.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
FOTO Pictorial incendiar în dormitor cu fosta luptătoare din UFC: ”Ești pachetul complet”
Citește și...
Cât costă biletul la metrou în 2026. Prețurile actualizate la Metrorex

Metrorex a propus o majorare a tarifelor de transport pentru toate tipurile de bilete și abonamente. Decizia finală va fi luată de Ministerul Transporturilor. 

Pericolul care a venit odată cu vremea bună. „Profită de primele zile călduroase pentru a găsi o gazdă potrivită”

Odată cu încălzirea vremii, au apărut căpușele. Așa că o ieșire în parc sau la pădure se poate transforma, în această perioadă, într-o experiență mai puțin plăcută.

Sir David Attenborough, unul dintre oamenii care au călătorit cel mai mult din istorie, împlineşte 100 de ani

Sir David Attenborough a ajuns pe fiecare continent şi este unul dintre oamenii care au călătorit cel mai mult din istorie.

Recomandări
Cum arată administrația României în cifre. Cheltuielile cu personalul din sistemul public au urcat la 9,3% din PIB în 2024

Un raport al Guvernului analizează costurile aparatului public, capacitatea de colectare a taxelor, dependența unor primării de bugetul central și diferențele mari de performanță dintre instituții și regiuni.

Cum să vezi știrile de pe Știrile ProTV primele în Google. Ghid pentru setarea sursei preferate

O funcție nouă introdusă de Google îți permite să alegi ce surse de știri apar în fruntea rezultatelor de căutare.

Ploi torențiale în cea mai mare parte a țării. Județele sub Cod galben în weekend | HARTĂ

Administrația Națională de Meteorologie (ANM) a emis o informare meteorologică valabilă în perioada 8 mai, ora 12 – 10 mai, ora 10, care vizează cantități de apă moderate și instabilitate atmosferică în mai multe regiuni ale țării.