O mamă a fost șocată după ce a aflat de ce îi apăreau, de fapt, pete maronii pe tavan. „Mereu sunt 2 cu aceleași dimensiuni”

62437949

O femeie din Marea Britanie a cerut ajutorul utilizatorilor Reddit după ce pe tavan i-au apărut pete maronii, fără să știe care este exact proveniența lor.

Deseori, când apar astfel de pete pe tavan, se poate crede că este vorba despre mucegai, însă nu este întotdeauna cazul de așa ceva.

Mucegaiul este extrem de răspândit în casele din Marea Britanie, mai ales în sezonul rece, când oamenii se chinuie să-și mențină locuințele ventilate și calde.

Însă această femeie susținea că nu este vorba despre mucegai, dar nu cunoștea cauza.

„Sunt chiriașă, așa că nu pot să distrug tavanul. Persoana de deasupra mea spune că podeaua ei nu este umedă și că nu a observat să se scurgă apă în dușumea. Petele apăreau la început mai mult în colț, dar acum s-au mutat. Mereu sunt două pete cam de aceeași dimensiune. Am mai văzut o postare similară și spuneau că ar fi vorba despre urină de rozătoare. Există o modalitate non-invazivă de a testa asta? Vreau ca administratorii blocului să găsească și să rezolve problema, nu doar să o „repare” cu vopsea”, este postarea de pe Reddit a femeii.

Sute de oameni au răspuns în secțiunea de comentarii, mulți dintre ei sugerând că ar putea fi vorba despre urină de șoarece.

Femeia a spus că și-a pus fiul să miroasă zona și a confirmat că are același miros ca și cel din cușca hamsterilor.

Articol recomandat de sport.ro
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Clara a spus totul despre iubitul cu 53 de ani mai în vârstă: ”Primesc multe critici”
Citește și...
Pilates în iarbă. Care sunt beneficiile acestui sport. „Cea mai mare provocare”

Acolo unde este nevoie doar de o saltea și de greutatea propriului corp, orele de mișcare se pot muta din săli în aer liber, pe timpul verii.

Horoscop săptămâna 13 - 19 iulie 2026. Luna Nouă în Rac deschide un nou capitol pentru toate zodiile

Horoscopul săptămânii 13 - 19 iulie 2026 vine cu energii puternice de schimbare și resetare, având ca principal eveniment astrologic Luna Nouă din Rac, care se formează pe 14 iulie. 

Larissa, cea mai bătrână femelă de urs polar din lume aflată în captivitate, a murit la 36 de ani. „A lăsat un mare gol”

Larissa, considerată cea mai bătrână femelă de urs polar din lume aflată în captivitate a murit la vârsta de 36 de ani, a anunţat vineri o grădină zoologică din nordul Germaniei, informează DPA.

Recomandări
Nicușor Dan ar fi decis pe cine vrea să desemneze premier. Pe cine ar urma să mizeze acum, după două eșecuri

Premierul cu numărul 14 din ultimii zece ani este greu de găsit, la fel și majoritatea din Parlament pentru instalarea acestuia.

Ținte aeriene detectate de radarele MApN. Sistemele de apǎrare antiaerianǎ au fost trecute în stare de alertǎ

Ministerul Apărării anunţă o nouă stare de alertă, după ce sistemele radar au detectat, sâmbătă, ţinte aeriene în proximitatea localitǎţilor Chilia şi Ismail din Ucraina.

România va pierde peste trei milioane de locuitori în următoarele decenii. Declinul a fost oprit de imigranți în ultimii ani

Scăderea populației nu mai poate fi oprită, iar România va ajunge la 15,6 milioane de locuitori în 2080. Este semnalul de alarmă tras de specialiștii în demografie, care susțin că societatea se va schimba profund în următoarele decenii.