După ce soția și fiul i-au fost uciși, un bărbat a plătit un asasin să îl împuște. Ce s-a întâmplat apoi

62213883
Profimedia

Alex Murdaugh, un avocat cunoscut din Carolina de Sud, este acuzat că a angajat pe cineva să îl ucidă pentru ca cineva din familie să încaseze asigurarea sa de viață.

Avocatul a pus la cale planul după ce soția și unul dintre băieții lui au fost uciși.

Intenția sa era să fie ucis, iar fiul rămas în viață să încaseze asigurarea de viață în valoare de 10 milioane de dolari, conform Sky News.

Astfel, bărbatul a fost împușcat în cap pe o stradă din Carolina de Sud, dar a supraviețuit.

Deocamdată, autoritățile l-au arestat pe Curtis Edward Smith, cel angajat să comită asasinatul. În schimb, lui Alex Murdaugh nu i s-au adus deocamdată acuzații oficiale.

Articol recomandat de sport.ro
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
NEWS ALERT Andrei Rațiu, cel mai scump transfer din istoria clubului!
Citește și...
YouTube a închis contul oficial al Senatului României din cauza declarațiilor Dianei Șoșoacă. Ce a spus senatoarea VIDEO

YouTube a închis contul oficial al Senatului României din cauza declarațiilor făcute de Diana Șoșoacă în aprilie 2021, în care instiga la nepurtarea măștii.

VIDEO Mașină ridicată de un excavator și aruncată peste gard, pe un șantier din Chișinău

O mașină a fost ridicată de un excavator și mutată peste un gard, pe un șantier din Chișinău. Automobilul a fost distrus aproape în totalitate în urma incidentului care a devenit viral pe rețelele de socializare de peste Prut.

Un bărbat s-a predat poliţiei la 29 de ani după ce a evadat dintr-o închisoare din Australia

Un bărbat în vârstă de 64 de ani care ar fi folosit un bomfaier şi un cleşte de tăiat pentru a evada dintr-o închisoare din Australia în urmă cu aproape 30 de ani s-a predat poliţiei, au anunţat miercuri autorităţile australiene, relatează dpa.

Recomandări
La munte e plin de turiști, dar hotelierii spun că încasările s-au prăbușit și cu 30%. Cum fac românii economie în drumeții

Cei care au ales muntele au găsit o vreme excelentă. Stațiunile, zonele de promenadă și muzeele au fost pline de oameni, dar aglomerația n-a adus și venituri în plus la hoteluri si restaurante. 

Viitură apocaliptică în Nepal: 800 morți, mii de dispăruți. Efort disperat de salvare a 830 de oameni prinși într-un tunel

Bilanțul viiturii catastrofale produse la granița dintre Nepal și China continuă să se agraveze. Până acum au fost recuperate aproape 800 de trupuri neînsuflețite, iar numărul dispăruților trece de 2.500. 

Sondaj: Trei sferturi dintre bucureșteni cred că România merge într-o direcție greșită. Mare surpriză în opțiunile de vot

Majoritatea bucureştenilor (73%) consideră că România merge într-o direcţie greşită, arată un sondaj de opinie realizat de CURS la nivelul Capitalei.