Autobuz școlar, lovit de o mașină, în Germania. 16 persoane au fost rănite

62033153
iStock

Şaisprezece persoane, printre care 14 copii, au fost rănite vineri într-o coliziune în care a fost implicat un autobuz şcolar la Garbsen, în nordul Germaniei, în apropiere de Hanovra, relatează dpa.

O maşină care încerca să efectueze o depăşire într-o intersecţie a lovit un autobuz şcolar, a informat o purtătoare de cuvânt a poliţiei locale, scrie Agerpres.

Doi copii au fost răniţi grav, la fel şi şoferul în vârstă de 22 de ani al automobilului şi pasagera sa de 18 ani, a precizat aceeaşi sursă.

Şoferul autobuzului, care transporta în jur de 30 de copii spre şcoală, a scăpat nevătămat.

Abonați-vă gratuit la newsletter-ul Știrile Pro TV de pe WhatsApp. Primiți în fiecare zi cele mai importante știri pe telefon!a 

 Pe Instagram-ul Știrile ProTV găsiți imaginile momentului din România, dar și din lume!  

CLICK AICI pentru a instala GRATUIT aplicația Știrile ProTV pentru telefoane Android și iPhone!

Articol recomandat de sport.ro
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
A venit replica! Mesajul lui Stefanos Tsitsipas pentru Paula Badosa, după ce iberica a spus că relația lor a fost „toxică”
Citește și...
Cum setezi aerul condiționat ca să economisești până la 10% la factura de curent. Sfaturi de la specialiști

Este mai eficient să lași aerul condiționat pornit când pleci de acasă sau să îl oprești? Specialiștii spun că cea mai bună soluție este, de regulă, să ridici temperatura setată cu câteva grade, pentru a economisi energie fără a sacrifica confortul.

Tăițeii instant aromați, suspectați că au provocat un focar de salmoneloză în 14 țări europene. Peste 100 de îmbolnăviri

Autoritățile europene din domeniul sănătății au identificat tăițeii instant aromați drept sursa probabilă a unui focar de salmoneloză, care a îmbolnăvit cel puțin 106 persoane din 14 țări.

UNTOLD se extinde și va organiza un festival în Columbia, în 2027

După ce a devenit liderul industriei de festivaluri din România și și-a consolidat prezența pe piața internațională, inclusiv prin proiectul lansat în Dubai, UNTOLD este pregătit pentru o miză globală.

Recomandări
Noi detalii șocante din dosarul azilelor ilegale din Bihor. Ce a găsit DIICOT la percheziții. Viorel Pașca: „Niște tâmpenii”

Soții Florica și Viorel Pașca, dar și cei trei fii ai lor reținuți miercuri de DIICOT pentru trafic de persoane, au încercat joi să-i convingă pe judecătorii Tribunalului București că sunt nevinovați.

Raport: Rusia ar fi spionat cu drone peste 12 state NATO timp de 18 luni, fără să fie oprită. Cea mai afectată țară

Rusia ar fi desfășurat timp de 18 luni o campanie de supraveghere cu drone în peste 12 țări NATO, fără a întâmpina mari obstacole, potrivit unei analize publicate joi.

Un amfibiu cumpărat în Călărași cu un milion de euro din fonduri UE nu a fost folosit niciodată. Ce spun autoritățile

Proiect european declarat nefuncțional. Un autobuz turistic plutitor, așa cum sunt cele de la Budapesta, avem și în România, la Călărași.