VIDEO.E mai inteligent ca Einstein, dar lucreaza ca spalator de geamuri. Drama geniului cu IQ de 180

60564068

Steve Bolase locuieste in Warminster, Marea Britanie si lucreaza ca spalator de geamuri. Barbatul in varsta de 39 de ani spune ca nu-si poate gasi o slujba pe masura inteligentei sale.

Steve Bolase are un IQ de 180, mai mare decat Albert Einstein (160) sau Steven Hawking, scrie This is Wiltshire.

El poate face calcule matematice foarte complicate intr-un timp foarte scurt. Totul a inceput cand avea numai 5 ani si a cazut, lovindu-se la cap.

“Dupa cateva zile de la accidentare, ceva s-a schimbat la mine si am vazut ca pot face calcule complicate, pe care nimeni altcineva nu le putea face”, povesteste Steve.

Barbatul este si jucator profesionist de polo, dar spune ca si-ar dori o slujba care sa-i puna in valoare aceste abilitati matematice.

El poate rezolva orice calcul, fara sa scrie nimic pe hartie: “Vad cifrele in mintea mea”, spune Steve.

In ciuda acestui talent, care poate fi intalnit o data la 5 milioane de oameni, barbatul recunoaste ca a terminat scoala cu media 9 la matematica, pentru ca nu era la fel de priceput si la alte ramuri ale acestei stiinte.
 

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
GALERIE FOTO Sorana Cîrstea, reacție superbă: postarea ei după finala French Open, virală
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Nicușor Dan, despre drona explodată la Constanța: Tehnologie nouă, suntem în proces de adaptare. Nu a existat greșeală umană

Președintele României a mers sâmbătă în Constanța, după ce vineri, în port, o dronă maritimă ucraineană s-a autodetonat. 

Putin refuză să oprească războiul, dar propovăduiește democrația: ”Asta îi sfătuiesc pe toți”. Supărat că a fost făcut bătrân

Vladimir Putin exclude categoric o întrevedere față în față cu Volodimir Zelenski. Și a condamnat tonul, pe care l-a numit „insolent”, al scrisorii deschise în care liderul de la Kiev i-a lansat invitația.

Natalie Musteață, regizoarea de origine română premiată cu Oscar, i se destăinuie Andreei Esca: ”Pare atât de absurd”

Regizoarea de origine română Natalie Musteață și partenerul ei, artistul Alexandre Singh, au câștigat anul acesta Oscarul pentru cel mai bun scurtmetraj.