Un barbat de 35 de ani si-a petrecut 32 de ani din viata creand cea mai mare minge din elastice

61441303

Zack Hample, in varsta de 35 de ani, si-a petrecut ultimii 32 de ani din viata creand o minge de 113 kilograme doar din elastice.

Zack si-a inceput ciudata creatie la varsta de trei ani, cand alti baieti de varsta lui se jucau cu roboti si masinute, potrivit Oddity Central.

Acesta nu este singurul hobby ciudat al barbatului, acesta fiind cunoscut si drept cel mai mare colectionar de mingi, avand 5.800 de astfel de obiecte.

Enorma minge din elastice l-a costat pe Zack circa 1.500 de dolari.

Desi marimea acesteia este impresionanta, Zack nu detine recordul.

Recordul in materie este detinut de Joe Waul, a carui minge contine 700.000 de elastice si cantareste 4.000 de kilograme.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO Cum a fost pentru Andreea Bujancă să înoate alături de un delfin: ”Recomand tuturor! Pentru mine a fost prima dată”
FOTO Cum a fost pentru Andreea Bujancă să înoate alături de un delfin: ”Recomand tuturor! Pentru mine a fost prima dată”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Liderii europeni vor veni la București în plină criză politică. Trump a decis pe cine va trimite la summitul B9

Statele Unite ale Americii vor fi reprezentate la summitul B9 de la București de Thomas DiNanno, subsecretar de stat. Inițial, invitația din partea autorităților române i-a fost adresată lui Donald Trump.

Atribuțiile guvernului interimar. Moțiunea PSD-AUR a lăsat România fără putere de semnătură pentru 10 miliarde de euro

Guvernul condus de Ilie Bolojan a fost demis într-un moment delicat, cu reforme blocate și termene-limită pentru PNRR. România riscă să piardă miliarde de euro în lipsa unor decizii rapide și a unui acord politic pentru proiectele mari. 

Cât de greu este pentru un străin să devină, oficial, român. Ce l-a impresionat pe Arun, din India, la istoria României

Zeci de cetățeni din Columbia, Noua Zeelandă, Egipt sau Turcia au depus astăzi jurământul de credință față de România și au devenit cetățeni cu acte și drepturi depline.