Pedeapsa socanta pe care a primit-o o fetita de 8 ani pentru ca a chiulit o ora de la scoala. Mama, ridicata de Politie

61786947

O femeie si-a legat fetita cu lantul de un stalp metalic dintr-o parcare publica drept pedeapsa ca a chiulit de la scoala.

Imaginile socante surprinse de trecatori o infatiseaza pe fetita de 8 ani legata cu lantul metalic de glezna plangand. Incidentul socant s-a petrecut miercuri dupa amiaza, intr-o parcare din capitala Malaeziei Kuala Lumpur. Cativa oameni s-au oprit si au intrebat-o cum a ajuns in aceasta situatie, afland ca mama a pedepsit-o pentru ca a lipsit nemotivat de la o ora de curs, relateaza Daily Mirror.

Trecatorii au incercat minute in sir sa o elibereze, dar eforturile au fost in zadar, pentru ca lantul era asigurat cu doua lacate. Dupa aproape o ora, au sunat la politie, iar echipajul sosit la locul incidentului a eliberat fetita, dupa care a localizat-o pe mama acesteia, care locuieste intr-un bloc din apropiere.

Femeia, in varsta de 30 de ani, si-a recunoscut fapta si a fost dusa la sectie pentru audieri, dar s-a intors cateva ore mai tarziu acasa. Ofiterul care s-a ocupat de caz, Mohammad Azlin Sadari, a declarat: "Am primit un telefon anonim prin care ni s-a semnalat cazul. Au audiat-o pe mama, am atentionat-o si ne-am asigurat ca nu o va mai pune niciodata pe fiica ei intr-o astfel de situatie."

Articol recomandat de sport.ro
GALERIE FOTO Camila Giorgi, decizie de ultim moment! A îngrijorat pe toată lumea cu dispariția sa desprinsă din ”Dosarele X”
GALERIE FOTO Camila Giorgi, decizie de ultim moment! A îngrijorat pe toată lumea cu dispariția sa desprinsă din ”Dosarele X”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Ce noutăți aduce noua lege a salarizării la bugetari. Cea mai mică și cea mai mare leafă

În absența celor de la PSD de la guvernare, premierul Ilie Bolojan pregătește trei reforme urgente. Noua lege a salarizării bugetare elimină indemnizația de hrană și sporul pentru condiții vătămătoare, în timp ce angajații care performează vor fi premiați

UE schimbă regulile. Telefoanele cu baterii detașabile revin din 2027

Uniunea Europeană pregătește reguli care ar putea readuce bateriile detașabile la smartphone-uri din 2027. 

Exemple de salarii bugetare pe noua lege-cadru. Cât vor câștiga profesorii, magistrații și militarii

Guvernul a elaborat o primă formă a legii salarizării din sistemul bugetar. În forma actuală, aceasta stabilește cum ar putea fi calculate salariile angajaților la stat. Până când ar putea fi pus în dezbatere publică, proiectul ar putea suferi modificări.