O menajera risca 3 ani de inchisoare pentru ce a pus in ceaiul sefului

61348593

Caz bizar in Hong Kong, unde o tanara in varsta de 22 de ani ar putea fi condamnata la 3 ani de inchisoare, pentru "ingredientele" dezgustatoare pe care le-a pus in ceaiul barbatului care o angajase.

Menajera a preparat respectiva bautura folosind urina si apa murdara. Motivul este inca neclar, insa barbatul a observat un miros ciudat provenind din cana. A chemat politia, care a arestat-o pe tanara.

Potrivit Shanghaiist, menajera risca sa ajunga la inchisoare, fiind acuzata de "administrare de substante periculoase" - urina si apa murdara putand provoca boli grave.

Identitatile celor doua persoane implicate in acest caz nu au fost facute publice.

 

 

Articol recomandat de sport.ro
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Istvan Kovacs, făcut praf după ultimul meci din Champions League! Ce ar fi spus arbitrul român
Citește și...
"Si copiii au vazut asta". Ce imagini au rulat, timp de 10 minute, pe ecranul de pe peronul garii

Un angajat de la departamentul de IT al companiei de cai ferate din China a fost prins ca se uita la filme pentru adulti in timpul programului, dupa ce a comutat din greseala imaginile pe un ecran urias amplasat in gara.

O femeie a platit 3 milioane de dolari ca sa-si ucida sotul. A fost arestata dupa 5 ani de fuga

Aurea Vazquez Rijos, femeia acuzata ca a platit 3 milioane de dolari pentru a-si ucide sotul a fost arestata in Spania dupa 5 ani de fuga, relateaza Daily Mail.

Gestul emotionant facut de un american dupa ce a castigat 25 de milioane de dolari la Loto

Un american care a incasat 25 de milioane de dolari din premiul castigat la Loto a decis sa nu tina toti banii pentru el si a inceput ofere cadouri in jur.

Recomandări
LIVE UPDATE. Legea integrității, vot final. Senatorii decid soarta unui proiect de care depind 770 de milioane de euro

Senatorii decid prin vot, astăzi, soarta Legii ANI, cunoscută și drept ”Legea integrității”, care este jalon în PNRR și de care depind aproximativ 770 de milioane de euro pentru România, termenul fiind 31 august. Senatul este cameră decizională.

Momentul în care o dronă cu explozibil descoperită pe plaja Olimp a fost detonată controlat | VIDEO

Un fragment de dronă a fost găsit, miercuri dimineaţă, pe plaja din Olimp. Accesul turiştilor în zonă a fost restricţionat.

Explicația în română a lui Manfred Weber după ce a cerut CE să blocheze României jalonul de 770 de milioane de euro

Grupul PPE nu doreşte ca România să piardă niciun euro din fondurile alocate prin Mecanismul de Redresare şi Rezilienţă, precizează liderul PPE Manfred Weber.