O fata de 15 ani, data afara din tabara pentru ce a facut cu un coleg. "Asa ceva este interzis!"

60542717

Familia unei adolescente care a fost data afara dintr-o tabara a dat in judecata conducerea institutiei, cerand despagubiri. Motivul pentru care fata lor a fost pedepsita pare incredibil.

Tanara de 15 ani, din Connecticut, a fost obligata sa plece dintr-o tabara, dupa ce a fost vazuta sarutandu-se cu un baiat.

Parintii ei au dat in judecata Tabara Emerson din Hinsdale, Massachussetts.

Ei spun ca fiica lor a fost umilita si numita “tarfa” pentru ca s-a sarutat cu un coleg.

In plus, a fost scoasa cu forta din tabara si condusa afara de un paznic inarmat, pentru ca ar fi fost vazuta in timp ce se dezbraca in fata prietenului ei.

Adolescenta sufera de tulburari de anxietate si acest incdent i-a agravat problemele emotionale, spun parintii ei, in plangerea inaintata instantei.

Regulamentul taberei interzice contactele sexuale sau comportamentul indecent, scrie ABC News.

Potrivit avocatului fetei, cei doi s-au cunoscut in tabara si s-au indragostit.

Mai mult, in timpul unui joc incurajat de conducerea taberei, tinerii au fost indemnati sa se sarute chiar de catre un consilier care se ocupa de ei. Iar apoi acesta i-a felicitat.

Directoarea taberei a aflat insa de sarutul lor si i-a acuzat de comportament indecent.

Articol recomandat de sport.ro
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Prezentatoarea BBC, moment viral pe internet: ”Am avut o mică problemă”
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Cum se vor putea programa românii la medic din noua platformă ”e-Sănătatea Mea”

Din luna septembrie, pacienții vor putea să își programeze online vizitele în ambulatoriile de specialitate din sistemul public. Apoi, doctorii vor putea emite rețete electronice și scrisori medicale direct prin noua platformă. 

Debitul Dunării se apropie de un nivel critic. Ce riscă România dacă va fi oprit și reactorul 2 de la centrala Cernavodă

Este alertă pe piața energiei. Autoritățile au amânat deocamdată decizia de a opri și reactorul 2 de la centrala nucleară Cernavodă, din cauza debitului scăzut al Dunării. Însă pericolul nu a trecut, dimpotrivă. 

FK Auda - FCSB 4-1. Rușine istorică: ”Roș-albaștrii”, eliminați din Europa cu 7-3 la general de o echipă necunoscută

FCSB a fost învinsă și în meciul retur din Conference League, după ce în prima manșă a pierdut cu 3-2, iar ”roș-albaștrii” suferă o eliminare rușinoasă din Europa. Meciul FK Auda - FCSB s-a terminat cu scorul de 4-1, un neveromisil 7-3 la general.