Cei mai tatuati oameni din lume sunt la Bucuresti. Cum arata implanturile tridimensionale

×
Codul embed a fost copiat

Unul dintre cei mai tatuati oameni din lume, americanul Matt, isi spune povestea, in acest weekend, la un targ din Bucuresti.

Omul are cate un tatuaj inclusiv pe pielea capului, limba sau pe albul ochilor, dar a mai gasit un spatiu ca sa-si faca si tricolorul Romaniei.

La eveniment a fost prezent si un barbat din Venezuela, cunoscut pentru tatuajele sale tridimensionale, efect obtinut dupa ce si-a implantat in mana sau in frunte bucati de silicon.

- V-ati tatuat albul ochilor?
- Da, si limba !
- Cum?
- Injectie subcutanata. Sa nu faceti asa ceva acasa, e foarte periculos!

Faceti cunostinta cu Matt Gone, americanul care la 43 de ani si-a tatuat mai mult de 99% din suprafata corpului. Un proiect care i-a luat 20 de ani si l-a costat 150 de mii de dolari.

Citește și
Rihanna
Tatuajul care a facut-o pe Rihanna sa stranga din dinti de durere. VIDEO

"- Tatuajul pe limba a durut cel mai tare?
- Nu , cel din varful nasului"

Matt spune ca si-a acoperit corpul cu tatuaje pentru a-si ascunde defectele din nastere, cauzate de un sindrom foarte rar, iar acum se foloseste de mediatizarea obtinuta pentru a face cunoscuta lupta impotriva bolilor rare.

"Fara tatuaje, mi-ar fi teama sa-mi scot tricoul in public"

Cu un ochi albastru si altul verde, Matt spune ca tatuajele il ajuta sa intalneasca femei mai frumoase. Americanul spune ca nu are probleme cand trece frontiera, dar ca a trebuit sa scoata limba pentru poza de pasaport.

La aceeasi conventie de tatuaje il puteti intalni Emilio Gonzales, un alt artist faimos , din Venezuela cunoscut pentru implanturile de silicon.

" - Acesta este un implant subcutanat din silicon
- De ce le-ati facut?
- Poti sa ii dai ce forma vrei, iar tatuajul pare tridimensional"

La 36 de ani, pentru Emilio tatuajele sunt si o afacere. Cere 1000 de dolari pe lucrare si are comenzi peste tot in lume.

Ii va fi greu oricui sa ii intreaca pe cei doi la tatuaje, insa si in Romania aceasta arta este din ce in ce mai cunoscuta si acceptata. Faceti cunostinta cu Iulia, o tanara de 22 de ani care isi doreste o cariera in televziunue.

"Un astfel de tatuaj nu regreti niciodata ca l-ai facut. In principiu, lumea este foarte interesata sa se uite, sa vada, sa atinga. Parintii mei se obisnuiesc incet incet cu ideea. E alta perioada, oamenii sunt mai deschisi acum si o sa inteleaga", spune ea.

Pretul unui tatuaj pleaca de la 50 de euro si ajunge si la cateva sute. Profesionistii sunt obligati sa foloseasca aparatura dar si culori de unica folosinta.

Articol recomandat de sport.ro
Stadionul din Bacău: teatrul mort din centrul orașului! Cum mai arată „sufletul” fotbalului băcăuan
Stadionul din Bacău: teatrul mort din centrul orașului! Cum mai arată „sufletul” fotbalului băcăuan
Citește și...
"Femeile izbucnesc in ras cand il vad gol". Acest barbat se lauda cu 20 de tatuaje cu Miley Cyrus

Desi pentru unii barbati un astfel de gest e perceput drept jenant, un barbat din Marea Britanie se mandreste cu 20 de tatuaje dedicate lui Miley Cyrus.

Tatuajul care a facut-o pe Rihanna sa stranga din dinti de durere. VIDEO
Tatuajul care a facut-o pe Rihanna sa stranga din dinti de durere. VIDEO

Rihanna a iesit iar in evidenta, dupa ce a ales sa-si faca un tatuaj in moda traditionala a poporului Maori, in timpul vizitei sale in Noua Zeelanda, parte a turneului Diamonds.

Recomandări
Iranul i-a arestat pe liderii mișcării de protest. Numărul morţilor în urma manifestațiilor ar fi ajuns la peste 500
Iranul i-a arestat pe liderii mișcării de protest. Numărul morţilor în urma manifestațiilor ar fi ajuns la peste 500

Autorităţile iraniene au arestat membri cheie ai mişcării de protest care a zguduit ţara în ultimele două săptămâni, a declarat şeful poliţiei naţionale.

Guvernul a explicat „mișcarea banilor” din impozite. Românii aveau taxe prea mici față de UE, dar nicio vorbă despre venituri
Guvernul a explicat „mișcarea banilor” din impozite. Românii aveau taxe prea mici față de UE, dar nicio vorbă despre venituri

Banii obținuți din impozitele şi taxele majorate pe clădiri terenuri și autovehicule vor rămâne la primării. În schimb, Guvernul va împărți mai puțini bani în teritoriu.

Efectele aerului rece de la Polul Nord resimțite deja în România. Gerul devine și mai aprig în zilele următoare
Efectele aerului rece de la Polul Nord resimțite deja în România. Gerul devine și mai aprig în zilele următoare

Gerul a cuprins întreaga țară și devine și mai aprig în zilele următoare. Au fost -18 grade în Satu Mare, duminică dimineața, dar vom avea și -20, spun meteorologii.