Boala misterioasa de care sufera aceasta tanara. Ce se intampla cand plange. VIDEO

61345810

De doua saptamani, Yaritza Olivia, o tanara de 20 de ani din Chile, traieste un adevarat cosmar. Ea plange cu lacrimi de sange, iar nimeni nu poate explica din ce cauza se intampla acest lucru.

Yaritza spune ca prima oara cand s-a intamplat sa planga cu lacrimi de sange a fost in urma cu doua saptamani, insa din cauza faptului ca familia sa este foarte saraca, nu a putut sa mearga la medic.

De abia dupa cateva zile, fata a fost internata la spitalul Puerto Montt, unde a fost consultata de mai multi doctori, dar niciunul nu a reusit sa ii puna un diagnostic.

Oftalmologul Alexander Lutz sustine ca nu este vorba de conjuctivita sau de vreo infectie, deoarece nu prezinta simptomele specifice acestor afectiuni, si ca problema ar putea fi cauzata de anumite medicamente pe care le-a luat.

Tatal Yaritzai, de profesie tamplar, a facut apel la oameni pentru a strange banii necesari pentru ca fiica sa sa poata fi tratata, iar in scurt timp foarte multe persoane cu suflet au donat diverse sume.

Cazul tinerei urmeaza sa fie analizat de mai multi experti, care spera sa afle ce anume a provocat aparitia bolii si cum poate fi tratata.

Articol recomandat de sport.ro
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
FOTO | Dacia domină Europa! Cel mai bine vândut model în prima jumătate a anului 2026
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Încă un incident în Marea Neagră. Navă comercială avariată în apropiere de Sfântu Gheorghe - posibil de o dronă sau o mină

O navă comercială care transporta cărbuni din Statele Unite către Ucraina a fost avariată în noaptea de 23 spre 24 iulie în Zona Economică Exclusivă a României, la aproximativ 22 de mile marine de Sfântu Gheorghe.

Criză de personal în spitale. Guvernul a deblocat doar 22 de posturi din cele 7.600 cerute de Ministerul Sănătății

Ministerul Sănătății a cerut deblocarea a peste 7.000 de posturi în spitalele din toată țara, însă Guvernul a aprobat, deocamdată, doar 22.

SUA anunță a 13-a noapte consecutivă de atacuri asupra Iranului. Loviturile au vizat baze militare și depozite de drone

Armata SUA anunţă finalizarea celei de-a 13-a nopţi consecutive de atacuri asupra Iranului.