Are 38 de ani, e virgina, iar nunta ei a ajuns in presa internationala. Cu cine s-a casatorit o profesoara din SUA

61707222

Jessica Hayes, o profesoara in varsta de 38 de ani de la un liceu din SUA, a ajuns celebra presa internationala, dupa ce s-a maritat cu... Iisus Hristos.

Jessica a devenit oficial membra a unui grup de "virgine consacrate", dupa ceremonia care a avut loc in Fort Wayne, weekendul trecut.

"Virginele consacrate" au un stil de viata asemanator calugaritelor, singura diferenta fiind ca nu sunt obligate sa indeplineasca anumite sarcini date de Biselica Catolica.

Jessica Hayes

Jessica spune ca a decis sa faca acest pas dupa ce s-a rugat ani intregi si a incercat sa isi gaseasca linistea sufleteasca.

"Studentii mei m-au intrebat daca, de acum inainte, vor trebui sa imi spuna "doamna Hayes", insa eu le-am spus ca inca sunt "domnisoara Hayes". Dar acum sunt casatorita cu Iisus", a explicat tanara.

Episcopul Kevin C. Rhoades, care a oficiat ceremonia, a declarat ca Jessica "s-a daruit lui Iisus".

Jessica Hayes

Sute de oameni au luat parte la eveniment, desi multi nu o cunosteau pe profesoara. Cel mai probabil, unii au venit doar din curiozitate, scrie Daily Mail.

"Sunt atat de fericita ca am avut atat de multi martori la nunta, deoarece ar putea fi si alte persoane care sa fie chemate de Dumnezeu pe aceasta cale", a incheiat Jessica.

Articol recomandat de sport.ro
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Gyokeres s-a împăcat după un an cu fosta sa prietenă, de care s-a despărțit dintr-un motiv absurd
Citește și...
Cea mai bună zi din ultimii trei ani pentru bursele europene joi. Pauza tarifară anunțată de Trump a contribuit la creșteri

Bursele europene au încheiat ziua de joi în creştere puternică, după ce preşedintele american Donald Trump a anunţat o suspendare temporară a noilor tarife impuse majorităţii partenerilor comerciali ai SUA, în pofida incertitudinilor. 

O femeie din Suceava a distrus cu pietre mașina unei polițiste. De ce s-a răzbunat pe agentă

O femeie din orașul sucevean Milișăuți a provocat distrugeri mașinii personale a unei polițiste, chiar în fața sediului de Poliție, supărată că a fost întreruptă în timpul unei partide de sex.

Și-a spălat adidașii cu detergent și i-a luat în picioare. L-a prins ploaia, iar pățania lui a devenit virală

Postarea unui tânăr care și-a spălat adidașii cu detergent, iar apoi aceștia au făcut clăbuci în ploaie, a devenit virală.

Recomandări
Care va fi prețul pe care românii îl vor plăti, după ce euro a ajuns la maximul istoric. Pe cine va afecta pe termen lung

În plină criză politică, euro a înregistrat un maxim istoric față de leu. Moneda națională s-a depreciat puternic joi, astfel că un euro a ajuns la peste 5,14 lei. 

Guvernul taie din privilegiile celor 15.000 de pensionari speciali. Cei care rămân angajați pierd 85% din pensie

Guvernul le retrage celor 15.000 de pensionari speciali privilegiul de a cumula integral pensia cu salariul.

Putin i-a spus lui Trump că îl poate ajuta să obțină uraniul îmbogățit al Iranului. Cum i-a răspuns președintele SUA

Blocada impusă porturilor iraniene e o manevră de geniu și nu mai durează mult până când iranienii vor implora îndurare, ne asigură președintele american.