(P) Fundația Altex doneaza echipament de protecție performant pentru elevi și profesori

×
Publicitate

Fundația Altex întărește și reconfimă angajamentul de a fi un partener implicat în bunăstarea societății românești, pusă la încercare de Covid 19.

Este rândul elevilor și profesorilor care s-au reîntors în sălile de clasă să beneficieze de sprijinul Fundației, care înțelege și susține revenirea la programul normal de studii în condiții de siguranță și se angajează să doneze echipament de protecție performant, în baza unui acord de colaborare semnat cu Ministerul Educatiei și Cercetării.

„Credem cu tărie că putem ajuta și că sprijinul nostru face diferența atunci când vine vorba de acțiuni concrete pentru România. Ne propunem să fim un stâlp al societății, care trăiește astăzi un moment vulnerabil pe fondul Covid 19. Sperăm că acest acord încheiat cu Ministerul Educației să apropie în siguranță elevii și profesorii reîntorși la clasă de normalul la care aspirăm cu toții”, a declarat Mihaela Mitescu, presedintele Fundației Altex.

Angajamentul Fundației Altex de a sprijini educația, un domeniu puternic afectat de criza pandemică, face parte din strategia pe termen lung a organizației de a se implica activ în bunăstarea societății românești.

Articol recomandat de sport.ro
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială
Viral! Iubita l-a pus într-o postură jenantă chiar la prezentarea oficială

Acest articol este un material publicitar al cărui conținut a fost realizat în mod independent de o terță parte, fără răspunderea editorială şi sub supravegherea PRO TV S.R.L.

Citește și...
(P) Avantajele unui cuptor electric în casa ta

Cuptorul electric este un bun aliat în bucătărie.

(P) 20.000 de euro oferiți de Beciul Domnesc în cadrul campaniei naționale „Spune-ţi povestea cu premii aparte!”

Beciul Domnesc, unul dintre cele mai apreciate branduri de vin din România, a implementat cu succes, la nivel naţional, o campanie promoţională, în cadrul căreia şi-a răsplătit consumatorii cu sute de premii.

(P) Succesul Wörwag Pharma: de la farmacie la companie farmaceutică internațională

O istorie de 50 de ani care ajunge pe cinci continente. Pe piața din România de 24 de ani, Wörwag Pharma este condusă și azi de primul angajat: Norina Gâvan.

Recomandări
Scădere abruptă a inflației în iulie, cel mai redus nivel din ultimul an. Unde au existat scumpiri serioase

În luna iulie 2026, rata anuală a inflației a înregistrat o scădere semnificativă, coborând pentru prima dată în ultimele douăsprezece luni sub pragul de 10%, la 8,2%.

CCR dezbate azi noua lege ANI, care îi vizează pe Dominic Fritz și Mirabela Grădinaru. Nicușor Dan, PNL și USR au contestat-o

Curtea Constituţională a României dezbate, miercuri, sesizările formulate faţă de legea privind modificarea şi completarea unor acte normative în domeniul integrităţii. 

Accident înfiorător provocat de un tânăr fără permis, în Dâmbovița. Nimeni nu a supraviețuit

Un tânăr fără permis a provocat o tragedie de proporții, marți noapte, în județul Dâmbovița. Cu un pasager pe locul din dreapta, a intrat în depășire și a spulberat, cu mașina, 3 oameni care mergeau pe marginea drumului. Ulterior, vehiculul s-a răsturnat.